Adnan Aybaba İçin 8 Yıl Hapis İsteniyor…

Adnan Aybaba’nın adına kayıtlı görünen Rode Petrol Kimya Depolama ve Lojistik San. Tic. Ltd. Şrk. mali sıkıntıya girince 3 yıl önce iflas erteleme istedi.

 

Mahkeme şirkete yönelik tedbir kararı verdi, kayyum atadı. Tedbir kararı ile birlikte şirket hacizlere karşı da korumaya alınmış oldu. İflas davası devam ederken Adnan Aybaba, şirket kasasındaki 1 milyon 738 bin 507 lira ve bankadaki hesapta bulunan 47 milyon 688 bin 608 lirayı kendi kişisel hesabına aktardı. Mahkeme bu durumu tespit edince, şirket hakkında 12 Kasım 2015’te iflas kararı verdi.

 

Adnan Aybaba Hileli İflas Mı Etti ?

Mahkeme iflas kararı ile birlikte Adnan Aybaba hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunma kararı verdi. Mahkeme kararında, Aybaba hakkında ‘hileli iflas’ maddesinden suç duyurusunda bulunulması kararlaştırıldı. Mahkemenin ihbarı sonrası savcılık soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan Aybaba, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Aybaba, söz konusu paranın transferini engelleyen bir tedbir kararının olmadığını aktardı.

Hepsi Benim Param…

Savcılık yürüttüğü soruşturma sonrası Aybaba hakkında 3 yıldan 8 yıla hapis istemi ile dava açtı. Bakırköy 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son celsesi geçen ay yapıldı. Anılan duruşmada savunma yapan Aybaba, transfer ettiği paranın kendi parası olduğunu söyledi. Aybaba, anılan parayı EPDK’ya teminat vermek için hesabına transfer ettiğini öne sürdü. Mahkeme bir sonraki celse için mayıs ayına gün verdi.

Adnan Aybaba kimdir ?

 

Adnan Aybaba kimdir, Futbol yorumcusu, iş adamı Adnan Aybaba, 12 Şubat 1964 tarihinde Osmaniye‘de 5 kardeşin en Tam adı Adnan Menderes Aybaba’dır. Eski futbolcu ve teknik direktör Samet Aybaba (d.1955) abisidir. Annesi İstanbul‘lu, babası Osmaniye’li, ağa çocuğudur. Ablası 19 yaşında iken ölünce İskenderun‘a yerleştiler.

10 yaşında iken İskenderun‘da yelken yarışlarına katıldı, hepsinde birinci oldu. Danimarka‘ya Avrupa Şampiyonası’na gitti, üçüncü oldu. Danimarka Prensesin elinden madalyasını aldı.

17-18 yaşlarında İskenderunspor’da futbol oynadı. Daha sonra 1985 – 1987 yılları arasında Üsküdar Anadoluspor’da oynadı. Adnan Aybaba’nın formasını giydiği Beşiktaş Amatör(B) Takımı 1985 yılında Türkiye Şampiyonu olarak Türkiye Kupası’na gitmeye hak kazandı.

Adnan Aybaba, 2003 yılından beri televizyon ekranlarında, spor programlarında futbol yorumları yapmaktadır.  Adnan Aybaba, 2011‘de kurulan 12.5 milyon lira sermayeli Rode Petrol Kimya Depolama ve Lojistik San. Tic.Limited Şti.nin de 2013 yılından beri tek sahibidir.

Görev yaptığı Televizyon Kanalları :
2003 – Alternatif Futbol (Habertürk)
2004 – Telegol (Star TV)
2007 – Telegol (Kanal 1)
2008 – Tribün Ateşi (FOX TV)
2009 – Telegol (Kanaltürk)
2011 – Ve Gol (Beyaz TV)
2012 – Derin Futbol (Beyaz TV)
2014 – Serbest Vuruş (tvem)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.