14. Asiana Uluslararası Kısa Film Festivali

14. Asiana Uluslararası Kısa Film Festivali

14th Asiana International Short Film Festival

14. Asiana Uluslararası Kısa Film Festivaline filmlerinizle katılmak için geri sayım başlıyor. Mecenat hareketinin bir parçası olan ve Asiana Havayollarının da sponsorlarından biri olduğu festivalde sinematik yaratıcılığınızla dikkat çekmeniz için fırsat ayağınıza kadar geliyor. Kısa filmlerinizin uluslararası çevrede yayılmasını, izlenmesini istiyorsanız bu festivalleri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Festival 3-8 Kasım 2016 tarihlerinde Seul’de gerçekleştiriliyor.Festival üç aşamadan oluşuyor: Uluslararası yarışma, Kore yarışması ve yarışma-dışı özel program.

Uluslararası Yarışma

Ödüller:

Büyük Ödül: 15 milyon Won (yaklaşık 15,000 $) + bir hatıra + 2 gidiş-dönüş uçak bileti (Business Class)

Özel Jüri Ödülü: 5 milyon Won (yaklaşık 3,000) + bir hatıra

Diğer ödüller 3,000 ile 1,000 $ arasında değişiyor. Burada belirtilen ödüllerin yanı sıra ek ödüllerin de alınması mümkün. Kore yarışmasından bahsetmeye gerek yok çünkü bizi diğer iki kısım, özellikler de uluslararası yarışma kısmı ilgilendiriyor. Özel program için Özel Program Bölümleri temalarını en iyi yansıtan filmler seçiliyor.

Kurallar

  • Haziran 2015 yapımı sonrası filmlerinizle katılabilirsiniz. Film türü kısıtlaması yok. Filmlerinizin süresi 30 dakikayı aşmamalıdır.
  • Gösterim Formatları: 35 mm film, DCP dosyaları, Beta (NTSC), Digi-Beta (NTSC), HD, ve mov dosyaları. Diyaloglar İngilizce değilse filmin çıktısında veya videosunda mutlaka İngilizce altyazı olmalıdır.
  • Festivale son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2016.
  • Festivalin giriş ücreti yoktur.
  • Program takımından davet mektubunu aldığınızda göndermeniz gereken bazı dosyalar var. Bu dosyaları 30 Eylül 2016 tarihinden önce ellerinde olacak şekilde göndermelisiniz. Gönderdiğinizi dosyaların üzerinde “FOR TEMPORARY, CULTURAL PURPOSE ONLY. NO COMMERCIAL VALUE” yazdığından emin olunuz.

İstenilen Dosyalar: Doldurulmuş giriş formu, İngilizce altyazılı 2 DVD, Sinopsis, Yönetmenin biyografisi & filmografisi, Yönetmenin açıklaması, Yönetmenin bir fotoğrafı (300dpi’den fazla olmalı), Filmden üç kare (300dpi’den fazla olmalı), Diyalog listesi (Orijinal dil & İngilizce), önceki festival gösterimleri ve ödüller ve seçmeli olarak gönderebileceğiniz diğer materyaller ( şarkı, poster, vs.)

  • Short Film Depot veya festhome internet adresinden kayıt olabilir ve filminizin ön izlemesini yükleyebilirsiniz veya aşağıdaki adrese fimin iki DVD’sini yollayabilirsiniz.

Asiana International Short Film Festival (ATTNN. Program Team)

#804, Sejongro Daewoo Bldg.,

30, Saemunan-ro 3-gil, Jongno-gu,

Seoul 03173, South Korea

Ofis: +82-2-723-6520 Faks:  +82-2-783-6520

  • Festival programına seçilecek filmler internet sitesi üzerinden ve kişisel e-posta adreslerine yollanacak bir bildiriyle 12 Eylül 2016 tarihinden sonra açıklanacak. Bu tarihten sonra seçilen filmler geri çekilemez.
  • Diğer önemli tarihleri de yazmakta fayda var. 14 Ekim 2016: Filmin çıktıları ve videoları festival ofisine bu tarihten önce gelmelidir.

Festivalin bütün kurallarını öğrenmek için short film depot veya festivalin resmî internet sitesine göz atabilir veya sorularınızı buradan sorabilirsiniz. Katılacak yönetmenlerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.