Animasyon Kısa Film Festivali Duyurusu

Fransa’nın Bourg-En-Bresse şehrinde gerçekleştirilecek olan “Festival Du Film D’Animation Pour La Jeunesse”, “Gençler İçin Animasyon Film Festivali”ne son katılım tarihi 24 Haziran 2016.  Bu sene otuz beşincisi gerçekleşecek festivalde filmler 19 Ekim 2016 ile 23 Ekim 2016 tarihleri arasında izlenebilir.

Festivale Katılım Şartları ve Festival Kuralları

  • 01 Ocak 2015 tarihinden sonra yapılan animasyon filmlerle katılabileceğiniz festivalde ekran formatı sayısal format. Filmlerin maksimum süresi 20 dakikayı aşmamalı. Filmlerin diyaloglu veya diyalogsuz olması fark etmiyor.
  • Animasyon Film Festivali, Sinema Vox’da 20 Ekim 2016 Cuma günü bir yarışma akşamı düzenliyor.
  • Festivale kayıt işlemlerinizi online olarak short film depot resmî internet adresinden yapabilirsiniz. Filmlerinizi kayıt ettirmek için son tarih 24 Haziran 2016, bir daha söylemekte fayda var.
  • Seçimler, filmlerin izlenmesiyle birlikte yapılacak. Filmin DVD’sini de göndermeniz mümkün. Göndermek istiyorsanız şu adrese postalamanız gerekiyor: Festival du film d’animation, 13 rue du stand, 01000 Bourg en Bresse, France. Film sahipleri e-posta yoluyla, 10 Temmuz 2016’dan itibaren komitenin seçim sonuçları hakkında bilgilendirilecekler.
  • Her yönetmen veya yapımcı, festival için filmleri seçilirse eğer, filmin bir HD versiyonunu temin etmekten sorumlu olacaklar. Jüri, kısa film severlerden oluşacak ve jüriye animasyon sinemasından bir profesyonel başkanlık edecek.
  • Festivalde kazanan filmlerin ödülleri yönetmenlere verilecek ve jürinin kararı son olacak. Ödüller şu şekilde:

Jüri Büyük Ödülü: 1000€+Hatıra

Jüri Özel Ödülü (Diploma)

Halk Ödülü: 500€+Hatıra

  • Seçilen filmlerin, filmin toplam uzunluğunun %10’unu aşmamak koşuluyla, televizyon, ulusal ve uluslararası platformlarda bir kısmının gösterilmesi hakkını festival saklı tutar. Aynı hak, filmden bazı kliplerin festivalin resmi tanıtım videosunda gösterilmesinde de geçerli. Ek olarak, filmin fotoğrafları basılı medya, internet gibi yerlerde tanıtım amacıyla kullanılabilir.
  • Festivale başvurmanız demek yukarıdaki koşulları kabul ediyorsunuz anlamına geliyor. Festival organizasyonun iradesi dışında oluşacak büyük problemlerde komite festivali iptal edebilir.

Kaynak

Short Film Depot

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.