Genç Yönetmenler! Bu Kısa Film Festivalini Kaçırmayın!

Ptit Clap 2016 Kısa Film Festivaline Başvurular Başladı

Festival Afişi 2016

Levallois bu sene Ptit Clap Festivali’nin yedincisine ev sahipliği yapıyor. Sinema sektörünün genç yönetmenlerinin tarafsız bir şekilde değerlendirildiği bu kısa film festivaline katılmak için son tarih 31 Mart 2016. Kısa filmlerinizle kendinizi ifade etmek, filmlerinizi uluslararası alanda göstermek ve yeteneklerinizi duyurup, üstüne birde ödül almak genç bir yönetmen olarak kariyerinize iyi bir başlangıç yapmak anlamına gelebilir.

Katılım Koşulları

• Genç yönetmen olarak katılmak için 15-25 yaş aralığı aranıyor.
• Başvurulan her filmin uzunluğu 14 dakika 59 saniyeden daha fazla olmamalıdır. Yani 15 dakikalık filminiz kabul edilmeyecektir. Üstelik bu sürenin içinde jenerik vs her şey dahildir.
• Her katılımcı kendi çektiği kurgu tarzındaki filmlerle başvurmalıdır. Filmlerinin konusunu belirlemek yönetmene bağlıdır. Sadece kamu düzenini bozan ve ahlâk kurallarının dışına çıkan konulardan seçmemeye özen gösterilmeli ve kamu kurallarını göz ardı edilmemelidir.
• Sadece gençlere yönelik filmlerin finalde gösterilmesi organizasyonu gerçekleştirenlere bağlıdır. Eğer filminiz gençlere yönelik değilse bunu göstermemeyi seçebilirler.
• Her bir katılımcı sadece tek bir filmle başvurmalıdır.
Filmler Fransızca olmalı, değilse de Fransızca altyazı eklenmelidir.
• Belgesel, video klip, animasyon film, sadece bilgisayarda veya 3D teknolojiyle yapılmış filmler bu festivale uygun değildir. SADECE KURGU filmlerle katılmaya özen gösterilmelidir.

Kayıt

Festivale short film depot internet sitesi aracılığıyla başvurulabilir. Kayıt olduktak sonra her bir katılımcı kimliklerinin bir kopyasını göndermek zorunluluğu vardır. 18 yaşından küçük olanlar için ailelerin izin verdiğine dair bir belge festivlin e-posta adresine gönderilmelidir.

Seçim Komitesi

Seçim komitesinin görevi finalistlerin listesini oluşturmaktır. Bu liste festivalin internet sitesinde 20 Nisan 2016 tarihinden itibaren görülebilmektedir. Listede bulunan filmler resmî seremonide gösterilecektir.

Festival ve Resmî Seremoni

Ptit Clap Festivali 02 Mayıs 2016 Pazartesi günü açılışını ve 04 Temmuz 2016 Pazar günü kapanışını yapacaktır. Seçilen filmler dünya sinemasının önde gelenlerine ve Levallois’de Pathé sinemasındakilere gösterilecektir. Jüri aşağıda belirtilen ödülleri de verecektir;

Jüri Birincilik Ödülü
Jüri İkincilik Ödülü
Jüri Üçüncülük Ödülü
Oylamayla belirlenen Seyirci Ödülü

Haklar

7. Ptit Clap Festivali’ne katılmak için kayıt olmanız mevcut kuralları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Buna ek olarak, yönetmenler, filmlerinin Sacem kurallarına uygun olup olmadıklarını denetlemekten sorumludur.

Finale Seçilen Filmler

Final için seçilen veya herhangi bir ödül kazanan filmler, yıl boyunca herhangi bir ticarî kazanç amacı olmadan festivalin tanıtımı için gösterilebilir. Bir film seçildiyse, festival o filmin bir parçasını bölgesel, yerel ve uluslararası televizyonlarda gösterme hakkına sahiptir. Bu parçanın uzunluğu, çalışmanın %10‘unu geçemez. Resmî ön gösterim için de festival aynı hakka sahiptir Ek olarak filmin fotoğrafları yazılı basım ve internet gibi farklı medya araçlarında tanıtım amacıyla kullanılabilir.

İptal

Organizasyon tarafından festivalin kontrolü dışındaki olaylar sebebiyle festivalin iptal edilebilme hakkı saklıdır.

Ptit Clap 2015 Fragmanı

Kaynak

Short Film Depot

Ptit Clap Resmî İnternet Sitesi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.