Sedicicorto Film Festivali Başvuru Tarihleri ve Katılım Koşulları – İTALYA

13. Sedicicorto Uluslararası Film Festivali

13th Sedicicorto International Film Festival

7 Ekim 2016 ile 16 Ekim 2016 tarihleri arasında Forli, İtalya’da gerçekleştirilecek film festivaline başvurular başlamıştır. Film festivali beş bölüme ayrılmıştır. Katılınan filmlerin 1 Ocak 2014 sonrası yapım olması önemlidir. Jenerik dahil olmak üzere izin verilen maksimum uzunluk süresi 40 dakikadır.

  • Film Bölümü: Uluslararası Kurgu Filmler ve Belgeseller
  • Animalab: Uluslararası Animasyon ve Deneysel Filmler
  • Animare: Çocuklar İçin Uluslararası Animasyon Filmler (film uzunluğu maksimum 20 dakika)
  • Cortitalia: Her türdeki İtalyan filmi (film uzunluğu maksimum 35 dakika)
  • NO+D2: En fazla 2 dakikalık ulusal ve uluslararası film. Herhangi bir türde olabilir.

Festivale filmlerle başvurmak için son tarih 5 Haziran 2016. Short Film Depot, moviebeta, festhome, click for festivals ve sedicorto internet siteleri aracılığıyla başvurular yapılabilir. Her film sahibi aşağıda istenilen belgeleri göndererek istediği kadar başvuruda bulunabilir:

*Filmin bir DVD kopyası veya dijital dosyası, tercihen MP4 formatında. e-posta adresi: mail@sedicicorto.it

*Başvurulan her film için imzalanmış “Giriş Formunun” birer kopyası

İtalyanca dışındaki bir dille seslendirme yapılan filmlerde İngilizce, Fransızca veya İtalyanca altyazı bulunması zorunludur. Aksi takdirde, diyalogların tamamının bir listesinin gönderilmesi gereklidir. Gönderilen materyaller şu adrese gönderilmelidir (göndermeyle ilgili her masraf gönderene aittir): SEDICICORTO Festival – C.P. no8 S.Martino in Strada – Via Gandhi 22 – 47121 Forlì (ITALY)

ÖNEMLİ!Festival Organizasyonu gönderilen filmlerin telif haklarını korumada sorumluluk üstlenmiyor. Eğer gönderilen film SIAE veya onun benzeri Authors’ Society’ye telif hakkı koruması yönünde bir kaydınız varsa bunu belirtmekte fayda var.

Festival jürisi artistik ve akademik alanlardan çeşitli üyeleri barındırmaktadır. Jürinin görevi hangi filmin ödül alacağıdır ve bu karar nihai karardır. Seçilen filmlerin listesi 3 Eylül 2016 tarihi civarında festivalin internet sitesinde açıklanacaktır. Listenin içinde bazı filmler festivalde gösterilecektir. Hangi filmlerin gösterileceği de 15 Eylül 2016 tarihinden sonra öğrenilebilir.

  • (Bütün yarışma bölümleri için) birincilik ödülü Luminor hâtırası + 750€ Movie-Animalab-Cortitalia-Animare bölümlerindeki en iyi filmler için verilen ödül)
  • NO+D2 bölümü için belirlenen ödül 350€

Ödüllerin içinde para olduğundan, ödül seremonisinde en azından bir filmin temsilcisi bulunmalıdır. Eğer adaylar ödül seremonisine katılmazlarsa jürinin ödülü iptal etme, birleştirme, askıya alma vs. yetkileri elinde bulundurmaktadır. Ödüller festivalin bitimini takip eden 60 gün içerisinde banka yoluyla gönderilecektir. Bu yüzden alıcının banka hesabının iletişim kısmına yazması önemlidir. Konaklama ve yemek masrafları organizasyon tarafından belirlenen şekillerde karşılanacaktır. Her finalist için bir temsilci bundan yararlanabilecektir. İstisnalar organizasyon tarafından değerlendirilir. (İtalyan kanunu 675/96 gereğince) Katılımcılar, festival organizasyonuna çalışmaları ve tamamlayıcı materyalleri de içeren kişisel bilgileri kullanma hakkını vermiş sayılmaktadırlar. Aynı zamanda festivalin bu çalışmaları, kayıt sırasında tam tersi belirtilmedikçe kültürel amaçlarla (ticarî amaçlar olmaksızın) arşivinde saklama, kataloglama, Associazione Sedicicorto tarafından düzenlenen herhangi bir etkinlikte kullanma hakkı da bulunmaktadır. Katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılmaktadırlar. Organizasyon, festivali iptal etme, değiştirme gibi haklara sahiptir. Kurallar ve düzenlemeler hem İngilizce hem de İtalyanca olarak duyurulmuştur. Bu ikisi arasında bir çelişki olduğunda İtalyanca versiyonu dikkate alınacaktır. Daha fazla bilgi için iletişim adresleri ve telefon numarası: info@sedicicorto.it veya 16corto@gmail.com veya +39 347 2563211

Bütün bilgilendirmeler festivalin internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Festival Hakkında

Sedicorto Uluslararası Film Festivali 2004 yılından bu yana her sene Ekim ayında düzenlenmektedir. Dünya çapında festival düzenleyen bu organizasyona katılımcılar genellikle kısa filmleriyle katılmaktadırlar. Festivalin genç yönetmenlere, senaristlere adlarını duyurmak, pratik yapmalarını sağlamak, fikirlerini birbirleriyle tartışmak ve onların sinematografik yenilenmelerine öncülük etmek gibi amaçları bulunmaktadır. Film severlerin de filmlerinizi tanımaları açısından bu tür festivaller çok önemlidir.

Kaynak

Short Film Depot

Sedicorto

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.