Uluslararası Kısa Film Festivali Duyurusu – Ptit Clap 2017 Fransa

Ptit Clap Kısa Film Festivali 2017

8. Ptit Clap Film Festivali

8th Ptit Clap Film Festival

Fransa, Levallois’de gerçekleştirilecek festivalde sinemanın genç yetenekleri kısa filmleriyle isimlerini dünyaya duyurabilecekler. Bu festivale katılım yaş 15-25 olarak sınırlandırılmıştır ve dünyanın neresinden olursa olunsun katılım serbesttir.  Festivale filmlerinizle son katılım tarihi 31 Mart 2017‘dir.

Festival Kuralları

*Jenerik dahil olmak üzere filmlerin uzunluğu 14 dakika 59 saniyeyi geçmemelidir

*Her katılımcı kendilerinin yönettiği bir kısa kurgu filmle kaydolmalıdır. Kamu düzeni ve toplum terbiyesine uyulduğu sürece katılımcılara filmin konusu hakkında kısıtlama getirilmemiştir.

*Festival organizatörleri finalde sadece gençlere uygun filmleri gösterme hakkına sahiptir.

*Her katılımcı SADECE bir filmle başvurabilmektedir. Filmler Fransızca olmalı veya Fransızca altyazı eklenmelidir.

*Belgeseller, video klipler, animasyon filmler ve sadece bilgisayar grafikleriyle yapılan veya 3D olan filmler bu festival için UYGUN DEĞİLDİR. Sadece kurgu filmler kabul edilmektedir.

*Filmlerin yapım tarihi dikkate alınmayacaktır.

Uluslararası Ödüllü Kısa Film Yarışmaları
Ptit Clap Kısa Film Festivali 2017

Festivale Kayıt Olma

http://www.shortfilmdepot.com aracılığıyla festivale kayıt olunmaktadır. Kayıt olduktan sonra her katılımcı kimlik fotokopisinin bir örneğini göndermelidir. Eğer katılımcının yaşı 18’in altındaysa ebeveyn izninin de yollanacağı e-posta adresi şudur: ptitclap@ville-levallois.fr

Seçim Komitesi

Seçim komitesi finalistlerin listesini belirleyecektir. Bu listeye 21 Nisan 2017 tarihinden itibaren festivalin internet sitesinden ulaşılabilecektir. Finalistlerin listesindeki her film resmî seremonide (törende) gösterilecektir.

Festival ve Resmî Seremoni

Festival 24 Nisan 2017 Pazartesi tarihinde film gösterimleriyle başlayacak ve 3 Haziran 2017 Cumartesi resmî seremoniyle sona erecektir. Seremonide seçilen filmler dünya sinema sektöründen oluşan jüriye ve Levallois’daki Pathé Sineması’ndaki halka tanıtılacaktır. Jüri bu sırada aşağıdaki ödüllere karar verecektir;

Jüri Birincilik Ödülü

Jüri İkincilik Ödülü

Jüri Üçüncülük Ödülü

Seyirci ödülü de adı üstünde seyirciler tarafından belirlenecektir.

*Yönetmenlerin, kendi filmlerinin Sacem kurallarına uygun olup olmadığını denetlemek gibi bir görevi de vardır. Ayrıca festivale katılınması yukarıdaki kuralların baştan kabul edildiği anlamına gelmektedir.

*Ödül verilen veya final için seçilen herhangi bir film, yıl boyunca ticarî olmayan amaçlarla bazı organizasyonlarda Ptit Clap Festivali’nin tanıtılması için gösterilebilir.

*Eğer bir film seçildiyse, festival filmden bazı tanıtıcı parçaları bölgesel, ulusal ve uluslararası medya organlarında gösterme hakkını saklı tutmaktadır. Bu parçalar filmin tamamının %10’unu geçemez.

*Organizasyon kendi kontrolleri dışında gelişebilecek büyük problemler karşısında  festivali iptal edebilir.

*Patika Film olarak genç yönetmenlerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

Kaynak

Short Film Depot

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.