Uluslararası Kısa Film Festivali Duyurusu – Sedicicorto Film Festivali 2017 İtalya

14. International Sedicicorto Film Festival
14. Uluslararası Sedicicorto Film Festivali

14.Sedicicorto Uluslararası Film Festivali

14o Sedicicorto International Film Festival

İtalya, Forlì’de 6 Ekim – 15 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivale bütün amatör/usta yönetmenlerimizin katılmasını umuyoruz. Geçen sene 13. Sedicicorto festivalinin de duyurusunu yapmıştık. Umuyoruz ki bu sene bu festivaller daha dikkate alınır.

Festivale Katılım Kuralları

 • Festival beş ana yarışma bölümüne bölünmüştür. 1 Ocak 2015 tarihinden sonra yapılan filmler kabul edilecektir. Jenerik dâhil olmak üzere filmlerin maksimum uzunluğu 40 dakika olacaktır.
 • Festivaldeki beş bölüm şu şekilde sıralanmıştır:

(a) FİLM: Uluslararası kurgu filmleri ve belgeselleri

(b) ANİMASYON: Uluslararası animasyon ve deneysel filmler

(c)Cort İtalya: Herhangi bir türde çekilen ulusal filmler

(d)ANIMARE: Çocuklar için uluslararası hareketlendirilmiş filmler

(e) NO+D2: Herhangi türde 2 dakikayı geçmeyen ulusal veya uluslararası filmler

 • Festivale katılım ücretsizdir. Festivale son başvuru tarihi 31 Mayıs 2017’dir. Aşağıdaki online platform ve internet adreslerinden festivale katılım mümkündür:

www.shortfilmdepot.com

www.festhome.com

www.clickforfestivals.com

www.movibeta.com

filmfreeway.com

www.sedicicorto.it

Filmin dijital dosyalarını göndermeniz durumunda (MP4 formatı tercih edilmektedir) dosya aktarım programlarının kullanılmasıyla mail@sedicicorto.it e-posta adresine göndermek mümkündür.

14. International Sedicicorto Film Festival
14. Uluslararası Sedicicorto Film Festivali
 • Filmin dili İtalyanca değilse mutlaka İngilizce veya Fransızca veya İtalyanca altyazı eklenmelidir. Yoksa fimin tüm bir diyalog listesi talep edilmektedir.
 • Seçim komitesi, giriş formundaki belirtilen bölümleri çeşitlendirmeye karar verebilir. Filmler hem yarışma hem de yarışma dışı bölüme dâhil edilebilir.
 • Eğer malzemeler posta yoluyla gönderilecekse şu adrese gönderilmelidirler: SEDICICORTO Festival – C.P. no8 S.Martino in Strada – Via Gandhi 22 – 47121 Forlì (ITALY)
 • Festival Organizasyonu çalışmaların telif haklarını korumakla sorumlu değildir. Film yönetmenleri/yapımcıları/yazarları telif haklarının korunması için SIAE veya Authors’Society’e üye olup olmadıkları belirtmek zorundadır.
 • Festival jürisi artistik ve akademik alanlardan çeşitli üyelerden oluşmaktadır. Belirlenen ödüller ve jürinin kararları nihaidir. Seçilen filmler festivalin resmî internet adresinde 5 Eylül 2017 sıralarında açıklanacak, 15 Eylül 2017’de yine resmî internet sitesinde yayınlanan program kapsamında bu listedeki filmler festival sırasında gösterilecektir. Kayıt edilen filmin hangi kategoride gösterileceği festival tarafından karar verilecektir.
 • Yukarıda belirtilen beş bölümden seçilen en iyi film ödülü şu şekildedir: Lumìnor Hatırası + 500€. Ödüle para da dâhil olduğundan festival sırasında filmin en az bir temsilcisi bulunmalıdır ki ödül geçerli olabilsin. Festival Organizasyonu’nun ödülleri ve mansionlarıı iptal etme, çeşitlendirme veya birleştirme hakkı bulunmaktadır. Ödül parası nakit olarak veya banka transferiyle festivalin bitiminden sonraki 60 gün içinde yatırılmaktadır.
 • Konaklama ve yemek makbuzları, organizasyon tarafından belirlenen formlarda sağlanacaktır. Her ne kadar istisnalar olsa da bundan her finalistin (filmin) bir temsilcisi yararlanabilecektir.
 • Diğer tüm festivallerin kurallarında olan bir madde de gene özellikle belirtilmiştir: Filmin tanıtımı amacıyla filmden çeşitli malzemeler kullanma ve filmlerin arşive eklenme hakkını katılımcı peşinen Festival Organizasyonu’na vermiştir. Bunlar ticarî amaçlarla kullanılmayacaktır, sadece kültürel amaçlarla gerçekleştirilecektir. Eğer katılımcı bu kültürel kullanımı istemiyorsa bunu Giriş Formu’nda belirtmelidir. Organizasyonun bu festivali iptal etme hakkı saklıdır. Eğer İtalyanca ve İngilizce yazılan kurallarda bir çelişki olursa, İtalyanca’sı dikkate alınacaktır. (Ben İtalyanca bilmediğim için karşılaştırma yapmam mümkün olmadı.)
 • Daha fazla bilgi için info@sedicicorto.it veya 16corto@gmail.com e-posta edresleri veya +39 347 2563211 telefon numarası vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz. Gelişmeleri takip etmek için www.sedicicorto.it adresini de takip etmeyi unutmayın.

Kaynak

Short Film Depot

Sedicicorto Resmî İnternet Adresi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.