Ben Bilirim Suncusu Alper Ateş Kimdir? Alper Ateş Nereli? Kaç Yaşında?

Alper Ateş Kimdir? Alper Ateş Nereli? Alper Ateş Kaç Yaşında? Alper Ateş Evli Mi?

Ben Bilirim adlı yarışma programının sunucusu Alper Ateş, popüler olan yarışma sonrası merak edilmeye başlandı. Daha önce “Süper Bulmaca” programı ile de ün kazanan Alper Ateş ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Peki Alper Ateş Kimdir? Alper Ateş Nereli? Alper Ateş Kaç Yaşında? Alper Ateş Evli Mi?, Alper Ateş hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Ben Bilirim Sunucusu Alper Ateş

Ben Bilirim Sunucusu Alper Ateş Kimdir ?

2000 yılında Üniversiteyi kazanarak İstanbul’a gelen Alper Ateş, 1982 Samsun doğumludur.İstanbul’da Marmara Üniversitesi İletişim fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünü bitiren Alper Ateş, aynı zamanda okul yıllarında çeşitli TV kanallarında çalışarak televizyonculuk kariyerine adım attı.

Alper Ateş TV 360 Ben Bilirim
Alper Ateş TV 360 “Ben Bilirim”

Şu anda 37 yaşında olan Alper Ateş, henüz 18 yaşında iken Savaş Ay’ın A Takımında yer alarak muhabirlik ve habercilik yapmış, daha sonra 8 yıl boyunca çalıştığı Show TV ekranlarında Hayvanat Bahçesinde çekim yaparken bir devenin kendisine doğru yaklaşıp sevgi gösterisinde bulunmasıyla daha da meşhur oldu. Devenin Alper Ateş’i düşürmesi ile hayatı değişen sunucu, Saba Tümer’le bugün programında canlı yayındayken Darıca Hayvanat Bahçesi’nde yaptığı bir yayın sırasın Leyla isimli bir deveye salatalık yedirirken devenin ani bir hareketiyle yere düşmüş ve bir yapım genel müdürünün dikkatini çekmişti. Olay Sonrası Süper Bulmaca programı için sunuculuk teklifi alan Alper Ateş o günü şöyle anlatmıştı;

Alper Ateş Kimdir - Ben Bilrim Sunucusu Alper Ateş
Alper Ateş Kimdir – Ben Bilrim Sunucusu Alper Ateş

”Daha önce sömestr döneminde hayvanat bahçesinden yayın yapmıştık. Aslanlar, maymunlar derken eğlenceli görüntüler çıkmıştı. İkinci sezon, “Yine yap” dediler. Bu kez deveden başladık çekime. Develerin kıskanç olduklarını bilmiyordum. Deveye salatalık yediriyorum, güzel bir bağ kurmuşuz, yayın güzel akıyor. Devenin yanındaki midilliye de salatalık verince deve omzumdan ısırmak için bir hamle yaptı ve kendimi yere zor attım.”

Alper Ateş

2014 yılına gelindiğinde ise “Süper Bulmaca” adlı programı Bloomberg HT kanalında sunmaya başlayan Alper Ateş, 750 bölüm süren bulmaca tutkunlarının severek takip ettiği başarılı bir program gerçekleştirdi.

Alper Ateş Kimdir? Alper Ateş Nereli? Alper Ateş Kaç Yaşında? Alper Ateş Evli Mi?
Alper Ateş Ben Bilirim Sunucu – Süper Bulmaca

Sunuculuk alanında bir çok kurumdan ödüller toplayan ve kariyerinde basamakları birer birer tırmanan Alper Ateş, 2019 yılına gelindiğinde ise 360 TV ekranlarında “Ben Bilirim” adlı yarışma programı ile tüm Türkiye tarafından sevilen biri haline dönüştü. Yarışma programı formatları ile hem bulmaca tutkunlarının hem de bilgi yarışması sevenlerin gönlünü kazanan Ateş, çık sıkı çalıştığını çalıştığını beyan ederek annesinin kendisine dualarının da başarısında etkili olduğunu söylüyor.

Alper Ateş İnstagram
Alper Ateş İnstagram

Alper Ateş’in Zeynep adında birde kız çocuğu var. Ünlü sunucunun instagram hesabı ise şöyle;

Alper Ateş İnstagram Hesabı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.