Cemal Enginyurt Kimdir ?

MHP’li Cemal Enginyurt Kimdir ? Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un Biyografisi…

MHP’in Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sık sık televizyon ekranlarında görünen ve çoğunlukla MHP ile ilgili sessiz kalınan konularda konuşan bir isim. MHP’li Cemal Enginyurt Kimdir ? Cemal Enginyurt Nereli ? Cemal Enginyurt’un Biyorafisi…

Cemal Enginyurt – MHP 21.Dönem Ordu Milletvekili

MHP’li Cemal Enginyurt Kimdir ?

MHP’in içindeki özgür ve özgün ses olarak tanımlanan ve çoğu MHP’li den farklı hareket etmesiyle gündeme geliyor. MHP’in 21.Dönem Milletvekili Cemal Enginyurt 9 Nisan 1965 yılında Ordu’nun Dedeli Köyünde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamlayan Cemal Enginyurt, Üniversite öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde yapmıştır. Henüz Lise 1 öğrencisi iken 12 Eylül 1980 darbesiyle 3 yıl hapiste kalmıştır.

Cemal Enginyurt Kimdir?
Cemal Enginyurt Kimdir? – TBMM

Cemal Enginyurt’un Siyasi Kariyeri…

Cemal Enginyurt’un siyasi kariyeri hapisten çıktığı dönemlerde başlar. 1986 yılında Ordu Bizim Ocak temsilciliğini kurarak, 12 Eylül sonrası İlk Ülkü Ocakları faaliyetini başlattı. 1991 yılında MÇP İl sekreteri olarak başladığı parti yöneticiliği,1993 yılında MHP MYK üyesi, 1994 yılında MHP Ordu il başkanı seçildi. Aynı yıl MHP’den Ordu Belediye başkan adayı,1995 seçimlerinde MHP Ordu 1.sıra milletvekili adayı oldu.

MHP'li Cemal Enginyurt
MHP’li Cemal Enginyurt

1997 yılında MHP Ordu İl başkanlığına tekrar seçildi, 1999 yılında MHP 1.sıra milletvekili adayı olarak girdiği seçimden Ordu milletvekili olarak, MHP’nin Ordu ilinde seçilen ilk milletvekili oldu. 2012 yılında MHP Ordu İl Başkanlığı görevine tekrar seçildi. Bu görevi 2014 yılına kadar sürdürdü. 2014 yerel seçimlerinde MHP’den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Fakat seçilemedi. Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP’den Ordu 1.sıra milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi.  MHP’in 21.dönem milletvekilidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.