İtalya’dan İş Yaşamı Üzerine Kısa Belgesel Festivali

İŞ’TE KISA FİLM 2015 (Modena – İtalya)

SHORT on WORK 2015 (Modena – Italy)

Çağdaş iş yaşamı üzerine kısa videolar için yapılan küresel bir festival olan “İş’te Kısa Film” de amaç; çağdaş iş yaşamında disiplinler arası yansımaları gösteren görsel-işitsel çalışmaları desteklemek ve tanıtmak. Kısa filminizin konusu elbette çalışma olacak. Festival kurumsal üretim ile sosyal belgeseller ayrımının ötesine geçip, bu ikisi arasında orta bir yerde buluşmayı amaçlıyor. Bu bağlamda, özellikle kısa belgesellere odaklanılmış durumda. Görsel işitsel iletişim, araştırma, sosyal anketler, kendini tanıtma ve bunun etkileri dikkat etmeniz gereken unsurlar. Toplanan çalışmalar, çağdaş filmler üzerine olan uluslararası görsel-işitsel arşivin bir parçası olacak ve araştırma-eğitim gibi amaçlarla kullanılacak.

Festivale Katılım Koşulları

Yarışmaya 10 dakikayı GEÇMEYEN görsel-işitsel çalışma belgesellerinizle katılabilirsiniz. Belgesellerinizi herhangi bir dilde kayıt edebilirsiniz. Görsel-işitsel çalışmalarınız ve müzikleriniz orijinal olmalı VEYA telif haklarıyla korunmalı VEYA bu hakları üzerinizde olmalı. Kısaca kimsenin hakkını çiğnemeniz istenmiyor. Ayrıca belgesellerinizde MUTLAKA İNGİLİZCE ALTYAZI olmalı.

Seçim Süreci, Ödüller ve Jüri

Videoların seçimi yarışma organizatörleri tarafından yapılıyor. Bu seçim nihai ve eser sahiplerine zamanında bildiriyi de yine onlar yapacak. Görsel-işitsel alanda çalışan ve işle alakalı meselelerle uğraşan uzmanlar ve profesyonellerden oluşan jüri ödülleri verecek.

  • En İyi çağdaş iş videonun ödülü 2,500€
  • İkincilik ödülü 1,000€

Bu ödüller vergi kesintileri hariç olan miktarları içeriyor. Jürinin herhangi bir ödülü vermeme hakkı saklı. Aynı zamanda, jüri üyeleri tarafından tavsiye edilen çalışmalar baz alınarak, Özel Mansiyon ödülü verme hakkı da yarışma organizatörlerinin elinde. Elbette bu mansiyon ödülü verilmeden önce bu konuda dışarıdan yetkin uzmanlara danışılarak veriyorlar.

Başvuruların Kaydı

  • Bütün kayıtlar Short Film Depot internet adresi üzerinden yapılıyor.
  • Teknik Özellikler:

Fotoğraf – JPG formatında ve 300 dpi çözünürlükte

Video – Codec: avc1 H.264

Ses Formatı

Codec: mp4a: MPEG-4 AAC LC

Sabit Bit Hızı: 128kbps

Kanallar: 2 (stereo)

Örnek Hız: 48KHz

Kabul Edilen Uzantılar: ‘.avi’, ‘.m4v’, ‘.mov’, ‘.mp4’, ‘.mpeg’, ‘.mpg’, ‘.wmv’

Maks. dosya boyutu: 500 MB

  • Festivale SON KATILIM TARİHİ: 31 Ekim 2015. Festivale katılım için ücret istenmiyor.
  • İletişim Adresleri (telefon ve e-posta): 0039 059 2056060 – info@shortonwork.org

Kazananların Duyurulması

Yarışmayı kazananların duyurusu 10 Aralık 2015’te Marco Biagi Kuruluşunun konferans salonunda yapılacak. Aynı zamanda kazanan çalışmaların tanıtımı da orada gerçekleştirilecek.

Belgesellerin Kullanımı

Video yönetmenleri, yazarları ve sahipleri yarışma organizatörlerine yarışma kapsamında Ödül Töreni’nde ve benze faaliyetlerde videoların gösterim hakkını vermiş kabul ediliyorlar. Buna ek olarak, bir DVD veya USB hafıza aracılığıyla, tanıtım amacıyla; okullara, üniversiteler, kütüphaneler ve kâr amacı gütmeyen kültürel aktivitelere dağıtımı konusunda da yetki vermiş sayılıyorsunuz. Son olarak, eğitim, araştırma ve tanıtım amaçlarıyla yarışma arşivinde bir kopya bulunduruyorlar. Bu arşiv sadece bu festivalle sınırlı değil. Ticari amaçlarla ilgili kullanımlarda videonun hak sahiplerinin rızası ile olur. O da olursa tabii. Videoların yayılmasını isteyen eser sahipleri veya yazarlar, videonun Youtube kanalına ve SHORT on WORK resmi internet adresine eklenmesi konusunda yarışma organizatörlerine yetki verebilirler. Yarışmaya katılacaklara şimdiden başarılar dileriz.

2014 Özel Mansiyon Ödülünü Alan Kısa Video

Kaynak

Short Film Depot

Short on Work

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.