İYİ Parti Adayı Ayfer Yılmaz Oldu. Ayfer Yılmaz Kimdir ?

İYİ Parti Adayı Ayfer Yılmaz Oldu. Ayfer Yılmaz Kimdir ? Nereli ve Kaç Yaşında ?

Ayfer Yılmaz ismini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Burhanettin Kocamaz açıkladı. Mersin Belediye başkanı adayını önce Akşener sonra Kocamaz duyurdu. Mersin’de İYİ Parti’nin, Demokrat Parti adayı Ayfer Yılmaz ismi desteklenecek.

Ayfer Yılmaz Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Meral Akşener Açıkladı

Meral Akşener “Mersin’de yeni bir isimle seçime gireceğiz, bugün gün içerisinde bildireceğiz.  Mersin’de yarıştan kopmuş değiliz. Size bir sürprizimiz olacak. Adayımız var kazanacak bir aday. Yeni bir isim ama bildiğiniz bir isim.” açıklamasının ardından Burhanettin Kocamaz’dan bir açıklama geldi.

Ayfer Yılmaz

Burhanettin Kocamaz, “İYİ Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Devlet eski bakanı Ayfer Yılmaz olacak, kendisini destekliyorum” açıklamasını yaparak İYİ Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı.

Ayfer Yılmaz Kimdir ? Nereli ? Kaç Yaşında ?

Ayfer Yılmaz 1956 Ankara doğumludur. 64 yaşında olan Ayfer Yılmaz,  1978 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Maliye Bölümü’nü bitirdi.

Ayfer Yılmaz Kimdir ?
Ayfer Yılmaz Kimdir ?

Ayfer Yılmaz, Bonn Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşavir Yardımcılığı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı, Hazine Müsteşarlığı, Dünya Kalkınma Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası görevlerini yürüttü.

Ayfer Yılmaz ve Meral Akşener
Ayfer Yılmaz ve Meral Akşener

 

İslam Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı, 20.ve 21. Dönem Mersin Milletvekilliği ile Devlet Bakanlığı yapmıştır. 2002-2009 Başkent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür. Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Danışma Kurulu üyesi olan Ayfer Yılmaz Boşanmış ve 1 çocuk annesidir.

https://www.newstr.net/ayfer-yilmaz-kimdir-nereli-kac-yasinda/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.