İzmir’de Olmayanlar Şansına Küssün…

Tarihi ve antik tiyatrolarıyla yüzyıllardır tiyatro başkenti olan İzmir, bu yıl uluslararası çapta düzenlenen harika bir festivalle İzmirlilere tarihini tekrar yaşatacak. Dördüncüsü düzenlenen Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali her geçen yıl yerli ve yabancı tiyatroculara ve oyunlara kucak açıyor.

Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali

Tiyatro severler ve İzmir halkının ilgiyle karşıladığı festival, bu yıl daha erken bir tarihe alınmasına rağmen 1 Kasım genel seçimleri nedeniyle  geçen yıl düzenlendiği tarihte  4-11 Aralık 2015‘te gerçekleşecek.

FESTİVAL BOYUNCA GÖSTERİMLERİN YAPILACAĞI SALONLAR İSE ŞÖYLE…

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ/ ALSANCAK-İSMET İNÖNÜ SANAT MERKEZİ / ALSANCAK – FUAR-İZMİR SANAT MERKEZİ / ALSANCAK – FUAR-KÜLTÜR MERKEZİ / GÜZELBAHÇE-NAZIM HİKMET SAHNESİ / GÜZELYALI-S.AKÇİÇEK KÜLTÜR MERKEZİ / KONAK-SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ/ KONAK-TMMOB TEPEKULE ANADOLU SALONU / BAYRAKLI-TÜRKAN SAYLAN KÜLTÜR MERKEZİ / ALSANCAK

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf

Ayrıca yenilikleriyle tiyatroyu sevdirmeye ve tiyatral alanda çalışmak isteyen gönüllü insanlara ulaşmaya çalışan festival ekibi, “Sosyal Medya” konulu atölye çalışmalarıyla tiyatro’da çığır açacak yeni çalışmalarla seyirci karşısındaki yerini almak istiyor. 4’üncü Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali Atölye Çalışmaları kapsamında yapılacak olan “Sedef Ecer Tiyatro & Transmedya Atölyesi” için ise başvurular başladı. Başvuru için son tarih 30 Ekim 2015. Daha detaylı bilgi için İzmir Tiyatro Festivali’nin web sayfasını ziyaret edebilir ve festival ekibiyle bağlantıya geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.