Jennifer Lawrence: Hollywood ve Genç Oyuncuların Karşılaştıkları Zorluklar

Jennifer Lawrence

Eğlence sektörüne girmek için ne kadar çabalarsanız çabalayın, açık ara bu işin en zorlu kısmı bu işe başlamaktır. Buna aktörlerde katılabilir ama özellikle kadın aktörlerin, yani aktrislerin buna canı gönülden katılacaklarını biliyoruz. Kadınlar için eğlence sektörünün kapılarını zorlamak çok daha güç. Aktris olmak isteyen kadının üzerinde o kadar fazla baskı vardır ki, onun nasıl göründüğü ve kilosu resmen başkaları tarafından belirlenir. Jennifer Lawrence Comic-Con ile yaptığı röportajında işe başladığında Hollywood tarafından nasıl baskı altına alındığını paylaştı.


X-Men Serisi ve Açlık Oyunları gibi iki büyük yapımın bir parçası olduğunuzda yetenekleriniz ve olduğunuz kişi olarak kabul edilmek çok daha kolay ama çabalayan daha genç bir aktrisseniz işler aynı olmuyor. Bu konuda yorum yapmak onun için zor olsa da Jennifer bütün bu aşamalardan nasıl geçtiği konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Hollywood’da kadınlar için iyi yönde bir şeyleri değiştirip değiştirmediği sorusuna Lawrence; “Bunu umut ediyorum. Kadınlar için daha fazla fırsat olduğunu umuyorum. Sektörde kilo konusundaki güçlükler hakkında bazı kişilerle görüşmelerim oldu. Biliyorum, durmadan konuştuğum bir konu bu. Ve onlar da ‘Bütün film yıldızları sıfır beden değil.’ cevabını veriyorlardı. Ben de şu yanıtı veriyordum; ‘Evet, belli bir yere ulaştığınızda insanlar elbette sizi işe alacaklar. Sadece filmlerinde olmanızı isteyecekler, yani aslında umurlarında bile değil.” Lawrence bir yıldız olarak halkın önünde artık görünüşüyle daha rahat durabilir. “Şikayet edebilecek bir noktada değilim, veya yeterince rol alamadığımı söyleyemem çünkü ben çok şanslıyım, bir çok fırsat var önümde. Bunu benim gibi bu işlerin içinde olmayan birinden duymak isterdim çünkü konumum nedeniyle bunu tam olarak anlayamam.” Bunun yarattığı baskıyı neredeyse anladığını söylüyor ama layıkıyla bunun üzerine yorum yapamadığını söylüyor ve ekliyor. “Belli bir yere ulaşmamış aktör ve aktrisler için çok daha zorlu bir süreç bu. Ne olursa olsun, çok fazla baskı oluyor.”


Aslında bu durum her sektör için geçerli. Kime soracak olursanız herkes kendi sektöründe işe başlamanın zorluklarından bahsedecektir. Özellikle kadınların bu konuda kat kat fazla zorluk çektiğini söylersem bu konuda çok az kişi karşı çıkacaktır; çünkü bu doğru.

Kaynak

Movie Pilot

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.