Kendi Filmlerine Gıcık Olan 19 Aktör ve O Filmler

Bazı filmler kötüdür. Aslında o kadar kötüdürler ki, aktörler bile ne kadar kötü olduğunu inkar etmezler. Bakalım o filmler hangileri ve aktörler neler demiş…

Jaws: İntikam (1987)
 1. Michael Caine: “İnşa edilen evi gördüm, korkunçtu.”

Film: Jaws: İntikam (1987)

Gişe Hasılatı: 51.8 milyon dolar

“Filmi asla izlemedim ama söylentilere göre berbatmış. Ama inşa edilen evi gördüm, korkunçtu.”

Danny Dyer
 1. Danny Dyer: “40’tan fazla film yaptım. Bunların çeyreği b.ktan.”

“İyi işler başardım. 40’tan fazla filmim var. Bunların çeyreği b.ktan, diğer çeyreği fena değil. Kalan yarısının ise hakkında konuşmaya değer filmler olduğunu söyleyebilirim.”

Kedi Kadın (2004)
 1. Halle Berry: “En tepeydim, bir anda tepetaklak oldum.”

Film: Kedi Kadın (2004)

Gişe Hasılatı: 82 milyon dolar

“Böyle beş para etmez bir yapımda rol verdiği için Warner Bros’a teşekkür etmek istiyorum. Korkunç bir film. Kariyerim için tam istediğim şeydi – En tepedeyken bir anda tepetaklak oldum. Olan oldu, ama filmi yeniden yapma şansımız olsaydı daha iyi yapacağımızı biliyorum. Daha iyi bir hikaye daha iyi bir karakter, yüzü ayrılmış bir kadın karakterden daha fazla… Geçti. Bunlar olsaydı, kedi kadın olmayı sevebilirdim.”

Yıldız Savaşları IV: Yeni Bir Umut (1977)
 1. Alec Guiness: “Yıldız Savaşları diyalogları….acınacak haldeydi.”

Film: Yıldız Savaşları IV: Yeni Bir Umut (1977)

Gişe Hasılatı: 775 milyon dolar

“Paradan ayrı tutarak söylüyorum, bu filme giriştiğim için pişmanlık duyuyorum. Aslında sevmiştim, sorun oyunculukta değil diyaloglardaydı. Acınacak bir durumdaydı, sürekli değişiyordu ve kısmen gelişme gösteriyordu ve kendimi yaşlı ve gençlerden kopuk bir halde buldum.”

Mistik Olay (2008)
 1. Mark Wahlberg: “B.tan ağaçlar, dostum, bitkiler. S.ktir et.”

Film: Mistik Olay (2008)

Gişe Hasılatı: 45 milyon dolar

“2010’da Dövüşçü filminin tanıtım turunda konuşan aktör) “Amy Adams’ın büyük bir hayranıydım. Başka bir film hakkında konuşmadan önce birlikte öğle yemeği yiyecek lükse sahiptik ve yaptığımız film kötüydü. Bence ucuz atlattı. Film hakkında konuşmak istemiyoum…Pekala, M Night Shyalaman ile Mistik Olay… Neyse o işte. B.tan ağaçlar, dostum, bitkiler. S.ktir et. Bir bilim öğretmenini canlandırmak istediğim için beni suçlayamazsınız. Ve biliyor musunuz? Bir polisi veya dolandırıcıyı oynamadım.”

Süper Mario Kardeşler (1993)
 1. Bob Hoskins: “Tam bir kabus. Kahrolası Aptallar.”

Film: Süper Mario Kardeşler (1993)

Gişe Hasılatı: 20.9 milyon dolar

(Yaptığı en kötü iş, en büyük hayal kırıklığı ve bunun kariyerinde ne değişikliğe sebep olduğu hakkında sorulan soruya verdiği cevap) Süper Mario Kardeşler. Kabus gibiydi. Yönetmenlerin kendi aşansı seti terk etmelerini söyledi. Tam bir kabus. Kahrolası aptallar.”

Jonah Hex (2010)
 1. Josh Brolin: “Eğer gerçekten çok zengin olsaydım, bu filmi yeniden çekerdim. Cidden.”

Film: Jonah Hex (2010)

Gişe Hasılatı: 20 milyon dolar

Eleştirmenlerin asla bilemeyecekleri nedenlerden ötürü tüm bu olumsuz darbeleri hak ediyor bu film. Bu çocuk (yönetmen Jimmy Hayward) geldiğinde filmi neredeyse bırakmak üzereydik. Enerjiyle dolu ilginç bir genç adamdı ve Jonah Hex tutkusu olmuştu. Düşündüm ki, bu ya çok parlak bir fikirdi ya da gerçekten kötü bir fikir. Kötü bir fikirdi. Gerçekten kötü… Eğer gerçekten çok zengin olsaydım, bu filmi yeniden çekerdim. Cidden.”

Virüs (1999)
 1. Jamie Lee Curtis: “İnanılmayacak kadar kötü bir film.”

Film: Virüs (1999)

Gişe Hasılatı: 30.6 milyon dolar

“Adi bir film. İnanılmayacak kadar kötü bir film, tepeden tırnağa kötü. Yaratıktan kaçtığım bir sahne vardı ve merdivenlerin altına saklandım. Titreyerek burada saklanırken bu koca şey merdivenlerden aşağı iniyor ve ben lanet olası bir merdivenin altında saklanıyorum! Çelik duvarları açabilen bir yaratık var ve ben merdivenlerin altına saklanıyorum! Bu kadar kötü olan bildiğim tek sahne buydu ve bu konuda yapabileceğim hiçbir şey yoktu.”

Transformers: Yenilenlerin İntikamı (2009)
 1. Shia LaBeouf: “Bir grup robot birbirleriyle dövüşüyor.”

Film: Transformers: Yenilenlerin İntikamı (2009)

Gişe Hasılatı: 826.3 milyon dolar

“İkinci filmi izlediğimde çıkardığımız işten etkilenmedim. Şaşırtan unsurlar vardı, gerçekten, ama sanki ruh yoktu…Onu kaybetmiştik. Daha büyük olmaya çalışmıştık. Yönetmen Michael Bay büyük düşündü, ve iş çok büyüdü. Bu yüzden filmin hedefini kaçırdığımızı düşünüyorum. İlişkileri kaybettik. Filmde bu tür bağlarınız varsa o zaman film çok önemli değildir. Bir grup robot birbirleriyle dövüştü, o kadar.”

Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı (2008)
 1. Shia LaBeouf (Yine): “Harrison Ford bile memnun değildi.”

Film: Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı (2008)

Gişe Hasılatı: 786.6 milyon dolar

İnsanların sevdiği ve ona değer verdiği bir efsaneye gölge düşürmüş gibi hissettim. Harrison Ford bile memnun değildi. Kenara itilmiş gibiydim. Sanki ağzımda çiğnemek için yeterince et yok gibiydi. Gönüllü olmayan bir izleyiciye zorla bir şeyler yutturmaya çalışıyor gibiydik. Bu tarz şeyleri zorla veremezsiniz ki!”

Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek (1992)
 1. Sylvester Stallone: “Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek en Kktüsüydü.”

Film: Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek (1992)

Gişe Hasılatı: 45 milyon dolar

“Gerçekten berbat filmler yaptım. Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek en kötüsüydü. Eğer birinin cinayeti itiraf etmesini istiyorsanız, oturtun ve bu filmi izletin. 15 dakika sonra her şeyi itiraf edecektir.”

Miami Vice (2006)
 1. Colin Farrel: “Miami Vice mı? Çok beğenmedim.”

Film: Miami Vice (2006)

Gişe Hasılatı: 163 milyon dolar

“Miami Vice mı? Çok beğenmedim. Tubbs ve Crockett arasındaki sürekli konuşmalarına, bakışmalarına bile gerek kalmayan derin ve tanıdık ilişkiyi resmetmeye çalıştığımızı anlıyorum. Bu durum iki buçuk saat sürdü.

Kafadar Prensler (2011)
 1. James Franco: Berbat ötesi film”

Film: Kafadar Prensler (2011)

Gişe Hasılatı: 24 milyon dolar

Aktörün bu konuda diyecekleri son derece kısa ve öz. “Kafadar Prensler mi? Bu film berbat ötesi. Etkisi altına kalamazsınız.

Batman ve Robin (1997)
 1. Michael Caine: “Seriyi öldürmüş olabileceğimizi düşündüm”

Film: Batman ve Robin (1997)

Gişe Hasılatı: 238.2 milyon dolar

“Telefonum çaldı ve Warner Bros’un yöneticisi ‘Ofisime gel, Batman filminde Batman’i canlandıracaksın’ dedi, bende ‘Elbette’ dedim. Arkadaşlarıma haber verdim, çığlık attılar. İnanamıyorduk. Sonuncu Batman filmini başarılı bulmuştum ve bunun da çok başarılı bir devam filmi olacağını düşünmüştüm. Seriyi öldürmüş olabileceğimizi düşündüm.”

Red Sonja (1985)
 1. Arnold Schwarzenegger: “Yaptığım en kötü filmdi.”

Film: Red Sonja (1985)

Gişe Hasılatı: 6.9 milyon dolar

“Yaptığım en kötü filmdi. Şimdilerde, çocuklar çizgiyi aştıklarında odalarına gönderiliyor ve Red Sonja’ı 10 defa izlemeye zorlatılıyorlar. Çocuklarla asla sorun yaşamadım.”

Soygun (2000)
 1. Charlize Theron : “Çok kötü, kötü, kötü bir film”

Film: Soygun (2000)

“Kötü, kötü, çok kötü bir film. Yönetmen John Frankenheimer ile çalışmak zorundaydım. Kendime yalan söylemiyordum- Yaptığım buydu işte.”

Neşeli Günler (1965)
 1. Christopher Plummer “Film çok berbat, duygusal ve vıcık vıcıktı.”

Film: Neşeli Günler (1965)

“Çok berbat, duygusal ve vıcık vıcık bir filmdi. İçine birazcık neşe koyabilmek için çok çalışmak zorundaydınız.”

Transformers: Yenilenlerin İntikamı (2009)
 1. Megan Fox: “Michael Bay Setteki Hitler Olmak İstiyor.”

Film: Transformers: Yenilenlerin İntikamı (2009)

Gişe Hasılatı: 836.3 milyon dolar

Transformers Serisi’nde çok fazla ses efekti var ve oyunculuğa yeterince fırsat kalmıyor. Yönetmen Michael Bay setteki Hitler olmak istiyor ve öyle de. Onunla çalışmak tam bir kabus ama setten uzaklaşıp yönetmen modundan çıktığında onun kişiliğinden keyif alıyorum çünkü çok garip, umutsuzca garip. Hiç bir sosyal yeteneği yok. Onu izlemek çok keyifli. Gerçek yaşamda savunmasız ve incinebilir ama sette tam tiran. Shia (LaBeouf) ve ben filmde neredeyse öldük. Sigortanızın asla yapmanıza izin vermeyeceği çılgınca şeyleri yaptırabiliyor.

Patrondan Kurtulma Sanatı 2 (2014)
 1. Jason Bateman: “İkincisi tam bir işe yaramaz süprüntüydü…”

Film: Patrondan Kurtulma Sanatı 2 (2014)

Gişe Hasılatı: 106.6 milyon dolar

“İlk film komikti. Film epey para kaldırdı. İkinci film gişe hasılatı arttıkça işe yaramaz süprüntüye dönüştü. Meziyetini kim bilir veya ne zaman yayınladılar bilinmez ama hiç para getirmedi. Eğer ikincisini istemiyorsanız gidip bir avuç bilet satın almayın çünkü bu şehirde herhangi bir disiplinimiz yok. Birçok kişi ilk filmi gördü, ama hiç kimsenin devamını görmekle ilgilenmediği bir dolu film var ortada.”

Kaynak

Digital Spy

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.