Mehmet Özhaseki Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında?

Mehmet Özhaseki Kimdir? Mehmet Özhaseki Nereli? Mehmet Özhaseki Kaç Yaşında?

Ak Parti’in 31 Mart Yerel Seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Özhaseki’in Biyografisi insanlar tarafından merak ediliyor. Akla gelen ilk sorular arasında ise Mehmet Özhaseki Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Nereden Mezun ve Mesleği Nedir? gibi sorular yer alıyor. Peki AKP’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki Kimdir? İşte Biyografisi…

Mehmet Özhaseki Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Mehmet Özhaseki Kimdir ? Eğitim Hayatı ve Kariyeri

İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamlayan Mehmet Özhaseki, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazanarak Ankara’ya geldi.Dönem içerisinde yaşanan siyasi olaylar nedeniyle Ankara’da ki eğitimini  yarıda bırakarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumak için İstanbul’a gitti.

Mehmet Özhaseki
Mehmet Özhaseki Kimdir? Eğitimi ve Kariyeri

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde mezun olan Mehmet Özhaseki, avukatlık stajını Kayseri Adliyesi’nde gerçekleştirdi. fakat avukatlık mesleğini tercih etmeyerek ailesinin  tekstil üzerine iş yapan şirketinin başına geçti.

Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki
Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki

1994’e kadar tekstil ticareti ile uğraşan Mehmet Özhaseki,  Özel sektörde tekstil imalatı ve ticareti üzerine çalışmalar yaparak hayatını sürdürdü. Birçok vakıfta başkanlık ve yönetim kurulu üyelikleri yapan Özhaseki, 5 kez Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi. 7 yıl boyunca Tarihi Kentler Birliğinin Başkanlığını yaptı.

Mehmet Özhaseki Nereli? Kaç Yaşında? Mehmet Özhaseki Biyografi
Mehmet Özhaseki Nereli? Kaç Yaşında? Mehmet Özhaseki Biyografi

25 ve 26. Dönemde Kayseri Milletvekili seçildi. AK PARTİ MKYK ve MYK Üyesi, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev yaptı. 65. Hükûmette Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev aldı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu.  Mehmet Özhaseki İngilizce ve Arapça biliyor evli ve 4 çocuk babası.

Mehmet Özhaseki Nereli? Mehmet Özhaseki Kaç Yaşında?

Mehmet Özhaseki Nereli? Kaç Yaşında? 

Mehmet Özhaseki 1957 yılında Kayseri’de doğdu. Ailesi Kayseri’de tekstil üzerine işlerle uğraşıyordu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığını uzun süre sürdüren Mehmet Özhaseki Kayserilidir. Mehmet Özhaseki, 63 yaşındadır ve Ak parti’in 2018 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayıdır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.