Akşener’in Namusuna Hakaret Etti, FETÖ’cü Dedi Birde Dava Açtı !!!

Akşener ifade verdi: Kahraman beni FETÖ’cülükle itham etti !

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ‘hakaret’ iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre Ankara Basın Suçları Bürosu Savcılığında ifade veren Akşener, şunları söyledi: “İsmail Kahraman’ı çok uzun süredir tanırım. Kendisi benim hakkımda İstanbul’da İş Dünyası Vakfı’nın iftarında pek çok kişi arasında bahsim geçerken “aaa şu Meral Kılıçdaroğlu mu?” şeklinde bir ifade kullandı. Benim namusuma yönelik olan bu ifadeye kızdım, içerledim ve üzüldüm. Bana daha önce ‘Gelin hanım’ diyen, benim de kendisine abi dediğim Kahraman’ı telefon ile birkaç kez aradım. Ancak telefonuma çıkmadı. Sonra Twitter hesabımdan açıklamada bulundum. Kendini dindar olarak gösteren bir kişi, dine de yakışmayacak ifadeler kullandı.”

‘BEN DE ŞİKAYETÇİ OLDUM’ Kahraman’a yönelik sözlerinin hiçbir yerinde hakaret olmadığını savunan İYİ Parti lideri, şöyle devam etti: “Kendisi 13 Temmuz tarihinde de TBMM resmi sayfasında iddiaları reddetmemekle birlikte, masum bir teşbih olduğunu söyleyerek, beni FETÖ’cülükle itham etmiştir. Bu ifade masum bir teşbih olarak kabul edilemez. Ben kendisine kamu görevlisi olmasından dolayı hakaret etmiş değilim. Kendisi beni ‘Mal bulmuş magribi gibi ucuz ve seviyesizlikle, cahil ve art niyetli olmakla, FETÖ terör örgütünü kastederek taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçi olmakla’ itham etmiştir. Ben de kendisinden şikayetçi oldum. Hakkımda 14. Asliye Hukuk Mahkemesinde 50 bin liralık tazminat davası açtı. Biz de karşı dava olarak 1 Liralık dava açtık.”

POLEMİK, KAHRAMAN’IN SÖZLERİ İLE BAŞLAMIŞTIİki deneyimli siyasetçi arasındaki polemik, Akşener’in hakkındaki duyumu açıklamasıyla başladı.

Akşener, Ramazan ayındaki bir iftar programında kendisine hakaret ettiğini belirttiği TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a, sosyal medya hesabından da yayınladığı bir mektup göndermişti. Akşener, söz konusu mektupta, “İstanbul’da İş Dünyası Vakfı’nca verilen iftarda, bir grup ortak tanıdıklarımızın olduğu iftar masasında yapılan sohbet esnasında, adımın geçmesi üzerine ‘Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?’ dediğinizi esefle öğrendim. Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmışsınız” demişti.

Akşener’in bu açıklamasına  TBMM Başkanlığı adına yanıt veren Kahraman benzetmeyi yaptığını kabul etmiş ancak bu ifadeyi ‘masum bir teşbih’ olarak nitelendirmişti.

Kahraman, kendisine hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle Akşener hakkında hem 50 bin liralık manevi tazminat davası açmış hem de suç duyurusunda bulunmuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.