MHP’den İYİ Parti Standına Saldırıyla İlgili Açıklama…!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İstanbul’da İYİ Parti standına yapılan saldırıyla ilgili konuştu. Yalçın, “İP’in ucunu mevhum ve müphem odaklara teslim edenler, kazanamayacaklarını anladıkları yarışta rakiplerine daha başından çamur atmaya başlamışlardır” dedi.

Yalçın, İYİ Parti’nin İstanbul Bağcılar’daki seçim standına düzenlenen saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Biz bu filmi daha önce gördük” dedirten bildik senaryoların sahneye konduğunu öne sürdü. Açıklamasında, “Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü, milletimizin bekası için yarım asırdır toplumsal bir güç odağı, siyasi ağırlık merkezi işlevi gören Milliyetçi-ülkücü hareket ve onun politikadaki mümessili MHP, erken seçimler arifesinde saldırıların odağına oturtulmaya çalışılmaktadır” ifadelerine yer veren Yalçın, şöyle devam etti: “İpi göğüsleyemeyecekleri şimdiden belli olanlar, İP’in ucunu mevhum ve müphem odaklara teslim edenler, kazanamayacaklarını anladıkları yarışta rakiplerine daha başından çamur atmaya başlamışlardır. 24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimiyle erken genel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın açık ara önde olduğunun kamuoyu yoklamalarıyla belirginleşmesi, rakiplerimizi kara kara düşündürmektedir.”

Yalçın, seçimler öncesinde alınacak mukadder yenilginin faturasını şimdiden MHP’ye çıkarmak için tezgah kurulduğunu ifade ederek, açıklamasını şöyle sürdürdü: “İP’li ipsiz önüne gelen, parti standına yapılan saldırıyı fırsat bilerek meselenin aslı astarı ortaya çıkarılmadan doğrudan Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi ağır ifadelerle suçlamış, hedef göstermiştir. Amaçları MHP ve onun saygın lideri hakkında kamuoyunda soru işaretleri oluşturmak, aleyhte algı yaratmak ve bu sayede Cumhur İttifakı’nın millet nezdindeki yüksek itibarını zedelemektir. İstanbul’daki saldırıları vesile ittihaz ederek Sayın Genel Başkanımıza karşı haksız yere hücuma geçenlerin yaptığı iş, siyasi ahlaksızlık, düşkünlük ve edepsizliktir. Suretihaktan görünmeye çalışırken kendi seviyesizliklerini ortaya koyan, ismini anmaya bile değmeyecek sosyal medyakabadayılarının içine yuvarlandıkları perişanlık ortadadır. Bu gibiler, FETÖ desteğiyle MHP’de yuvalanmaya çalışan ancak camiamızın bünyesini kirletmemeleri için temize havale edilerek tarlalara süpürülen kifayetsiz muhterisler güruhunun devamı mahiyetindeki ipsiz sapsızlardır.”

‘Ucuz ve yapay bir üste çıkma yöntemi’

Siyasi eleştiride bulunanı, aynı zamanda fiili saldırganlığın tarafı, tahrikçi ve tertipçisi olarak göstermenin, başlı başına bir tertip, kurgu olduğunu belirten Yalçın, eleştiri ve sözlü değerlendirmeleri, müstakbel veya tasarlanmış bir eylem için gerekçe göstermenin, ucuz ve yapay bir üste çıkma yöntemi ve fırsatçılık olduğunu bildirdi.

Yalçın, milletin aldatacağını sanıp seçimlerde oy kazanmayı hesaplayanların boşuna heveslendiğini vurgulayarak, “Kirli odaklarca tezgahlanan birtakım saldırılar, kışkırtmalar üzerinden oy devşirmeye kalkanlar ve bunu kaşımaya çalışanlar, en büyük zararı önce milletimizin kardeşlik ve bütünlüğüne daha sonra da kendilerine vereceklerdir. Yarım asırlık kutlu mücadelenin şerefli mensupları olan Ülkücüleri kanla, kavgayla bağdaştırmaya çalışmak ise beyhudedir.” değerlendirmesinde bulundu.

‘Hareketimiz, Cumhur İttifakı’nın en tutkulu taraftarı olacaktır’

Semih Yalçın, Genel Başkan Bahçeli’nin ülkücü hareketi sokaklardan uzak tuttuğunu ancak iç ve dış tehditler karşısında milletçe bilinçli, müteyakkız ve hazırlıklı olunması için camia mensuplarının bulundukları mevkilerde birer misyoner gibi gayret göstermelerine öncülük ettiğini bildirdi.

FETÖ, PKK ve IŞİD başta olmak üzere Türkiye’ye yönelik bölücü tehditlere karşı toplumsal tepkinin arka planını besleyenin ülkücü hareket olduğu görüşüne yer veren Yalçın, şunları söyledi: “Milliyetçi-ülkücü hareket, ayrılığın ve kavganın tarafı, nifakın ve fitnenin kaynağı olmayacaktır. Hareketimiz, sosyal barış ve kardeşliğin en sıkı gözeticisi, huzur ve sükunumuzun yılmaz bekçisi, aynı zamanda da Cumhur İttifakı’nın en tutkulu taraftarı olacaktır. Zira Cumhur İttifakı meşruiyetini yasalardan çok, milletimizin temiz vicdanından almaktadır. Milliyetçi-ülkücü hareketi üstlendiği tarihi misyondan hiçbir fırıldak ve tezgah alıkoyamayacak, çıktığı mukaddes yoldan hiçbir suni engel döndüremeyecektir.”

‘Düpedüz provokasyon’

Bağcılar’da yaşanan olayı, “düpedüz provokasyon” olarak değerlendiren Yalçın, “İstanbul’da sahnelenen çirkin tahriki fırsat bilerek her türlü edepsizliği sergileyenler, şeref ve haysiyet düşkünüdür. Bu tahriklerin, ekmeklerine yağ süreceğini sanıp ellerini ovuşturanlar, erken seçimler sonucunda aç biilaç kalacaklardır. Yanlış hesap, Cumhur İttifakı’ndan dönecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 1 Mayıs’ta gönderdiği genelgeyle muhtemel provokasyonlara karşı teşkilatları ikaz ettiğini hatırlattı.

Bahçeli’nin olacakları bilgece sezdiğini belirten Yalçın, Bahçeli’nin genelgede yer alan şu ifadelerine de açıklamasında yer verdi: “Cumhur İttifakı’nın doğasına muvafık hareket edilecek, incir kabuğunu doldurmayan ihtilaflara fırsat verilmeyecektir. Türkiye üzerinde oyun oynamak için pusuya yatmış iç ve dış akıl veya aktörlerin tahrik ve provokasyonlarına azami dikkat edilecektir. Sandıktan sonuç alamayan yerli ve yabancı çıkar bloğunun sokaktan medet umması beklenen, tahmin edilen, muhtemel gelişmeler arasındadır. Hassasiyetlerimizi kaşımaya tevessül eden, kavga ve cepheleşmeye davetiye çıkaran yozlaşmış niyetlere, görevli ajanlara, siyasi tükenmişlere karşı en üst düzeyde uyanık olunacak, dikkat edilecektir. Sosyal medya kanalıyla haysiyet cellatlığına soyunan, fitne üreten, partimiz ve dava arkadaşlarımızla ilgili dedikodu servis eden kirli çevrelerin, nefsine yenik düşmüş ahlaksız kişilerin emel ve eylemlerine ihtimam ve itibar edilmeyecektir.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.