“Minions” Tüylü Oyuncağı Hayat Kurtardı!

Üçüncü katın penceresinden düşen “Minions” tüylü oyuncak, 5 yaşındaki Colorado’lu kızın düşüşünü yavaşlatarak kazayı ufak sıyrıklarla atlatmasını sağladı. Polisin ifadesine göre, odasında oyun oynarken açık pencereden aşağı düşen küçük kızın ciddi bir şekilde yaralanmamasının nedeni oyuncağa sıkıca sarılması oldu, böylece kızın düşüşünü yavaşlatmış olabileceğine inanılıyor. Kazadan sonra hemen hastaneye kaldırılan kızın kırık kolu tedavi altına alındı. Mayıs’tan bu yana şehirde yaşanan beşinci çocuk düşme kazası oldu bu.


McDonald’s tarafından verilen Minions oyuncakları ailelerden olumsuz tepki almıştı. Oyuncak sert bir yüzeye vurulduğunda terbiyesiz sözler söylediğine dair videolar çekip gönderen ailelerin bu sefer bu haberden memnun kalacağını söylemek yanlış olmaz. Elbette bu başka bir oyuncak olabilirdi ama sonuçta kızın hayatını kurtardı mı? Evet. Bu konuda şikayet geleceğini düşünmüyorum. McDonald’s ise bu suçlamaları kabul etmiyor ve oyuncakları geri çekmek gibi bir planı yok.


Oyuncakların süper güçleri! Çocuğunuzu koruması için ya bu oyuncaktan satın alın ya da pencerelerinizi sıkı sıkı örtün ve onu sürekli gözünüzün önünde tutun. Birincisini yapmanız hiçbir şeyi garantilemez, bu sadece sıradışı bir olay olarak hafızalarımıza kazınmış durumda.

Kaynak

Cinema Blend

Reuters

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.