My Girl ~ “Aşk Hakkında Yalan Söyleyemezsiniz!”

My Girl (2005-2006)

2005’te Güney Kore televizyonlarında gösterilen dizide Lee Da-hae, Lee Dong-wook, Lee Joon-gi ve Park Si-yeon gibi oyuncular yer alıyor. Takvimlerimize göz atarsak dizinin 14 Aralık 2005 ile 02 Şubat 2006 tarihleri arasında gösterildiğini söyleyebilirim. Toplam 16 bölümden oluşan romantik-komedi dizisi. Epey reyting almış, izlediğim kadarıyla aldığı bu reytingi sonuna kadar hak ediyor. Kore dizilerini sevenlerin bunu sevmemesi söz konusu değil.

(Soldan Sağa) Lee Da-Hae, Dong Wook-Lee, Lee Joon-Gi, Jo Kye-Hyung, Park Si-Yeon, Bo Ra-Hwang

Lee Da-hae (Joo Yoo-rin rolünde)
Lee Dong-wook (Seol Gong-chan rolünde)
Lee Joon-gi (Seo Jung-woo rolünde)
Park Si-yeon (Kim Se-hyun rolünde)


Bu dört karakterimiz ana rollerde. Elbette büyükbaba, teyze vs gibi birçok karakter daha var. İzledikçe hepsini ayrıca seveceksiniz.


Joo Yoo-rin babasıyla Jeju Adası’nda yaşayan genç bir kızdır. Babasının kumar düşkünlüğü yüzünden borçlular bir türlü yakalarını bırakmaz. Bundan dolayı Joo Yoo-rin yalan söylemek ve insanları kandırmak konularında üstün yeteneklere sahip olur. O dakikada uydurduğu yalanlara ve bulunduğu zor durumlardan kurtulmak için bulduğu yaratıcı oyunlara hayran kaldım ve çoğu yerde epey sesli güldüm. Babası peşindeki alacaklılardan kurtulmak için adayı terk edince genç kız tek başına kalır ve bir gün L’Avenue Hotel sahibinin mirasçısı Seol Gong-chan ile karşılaşır. Karşılaşmaktan ziyade, peşindeki adamlardan (alacaklılar) kaçarken arabasının önüne atlar ve o anda bile alacaklıların yüzüne baka baka hasta numarası yaparak kendisini hastaneye götürtür. Yalan-dolan konusunda usta olduğunu söylemiştim. Gong-chan’ın büyükbabası hastanede son günlerini geçirmektedir ve ölmeden önce tek isteği uzun zamandır kayıp olan torununu görmektir. Durumu gittikçe kötüleşir. Yoo-rin’deki yalan söyleme ve rol yapma yeteneğini fark eden Gong-chan kıza sanki kuzeniymiş gibi davranması için işe alır ve ona ödeme yapacağını söyler. Zor durumdaki genç kız bu teklifi kaçırır mı? Elbette hayır! Kayıp torun vakası bu şekilde çözüme kavuştu derken, kayıp torununa yeniden kavuşan büyükbaba, doktorları bile şoka uğratacak şekilde iyileşmeye başlar. Tekerlekli sandalyede bile olsa eve döner. Neden sürekli tekerlekli sandalyede olduğunu anlayamadım. İyileşti mi iyileşmedi mi? Sanırım torunu yeniden giderse durumunun kötüleşebileceğine dair alttan alta izleyiciye bir mesaj verilmek istenmiş olabilir çünkü tekerlekli sandalyede olması için bence hiç sebep yok ya da dizide bu konuda kaçırdığım bir olay var. Artık aynı çatı altında yaşayan Yoo-rin ve Gong-chan sahte kuzen olmanın bazı zorluklarını yaşarlar, birbirlerine giderek alışırlar ve en sonunda birbirlerinden hoşlanmaya başladıklarını fark ederler. Gong-chan’ın 2 yıl önce kendisini bırakıp tenis turnuvalarında şampiyonluğa oynayan Kim Se-hyun geri dönmüştür ve ikisinin eski ilişkilerine dönmesini arzulamaktadır. L’Avenue Oteli’nin en büyük hissedarlarından birinin oğlu ve aynı zamanda Gong-chan’ın en iyi arkadaşı olan Seo Jung-woo’da başka zamanda Yoo-rin ile tanışmış ve zamanla ondan hoşlanmaya başlamıştır. Sizin anlayacağınız kendimizi Kore dizilerinin temeli olan bir aşk dörtgeni içinde buluruz. İzlemesi eğlenceli. Fazla romantik sahnelerden hoşlanmayan biri olarak daha çok komedi unsuru hoşuma gitti dizide. Sadece dram, bol ağlama sahnesi olan dizilerden olduğunu söyleyemeyeceğim sevinerek. Yine de duygusallık göz ardı edilecek gibi değil, bu türün sevenlerine duyurulur.


Lee Da-hae rolüyle 2005 yılında Aktris olarak Drama Özel’de mükemmellik ödülüne layık görüldü. 2006 yılında Lee Da-hae en iyi 10 yıldız arasında girdi ve Park Si-yeon ise en iyi yeni star olarak gösterildi. Dizinin reytingleri bölümler yayınlandıkça giderek arttı. Dizi Tayvan, Hong Kong, Malezya, Japonya, Filipinler ve Sri Lanka’da televizyonlarda gösterildi. Oldukça beğenilmiş olmalı ki birkaç versiyonu çekildi. İzlemeyenler için tavsiye ediyorum. Yazın izlemek ve hoş zaman geçirmek için güzel bir dizi. Şimdiden iyi seyirler diliyorum^^

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.