Önyargıların Başa Açtığı Belalar- BlackBird (2012)

BlackBird, 2012 yılında gösterime girmiş, Jason Buxton’un yazıp yönettiği Kanada yapımı bir dram filmidir. Tesadüfen rastlayıp izlediğim bu filmin konusu, gotik bir genç olan Sean’in Deanna adlı bir kızdan hoşlamasıyla başlayan olayları anlatmaktadır. Sean giyim tarzı ve dış görünüşüyle diğer okul ögrencilerinden farklıdır. Kendisi gibi bir kaç arkadaşı olsa da çoğunlukla yalnız bir karakterdir. Sean’in babası, avcılık ve silah  tutkunu bir adamdır. Doğal olarak Sean, babasının av turlarına eşlik eder ve ilginç bulduğu görüntüleri cep telefonu ile video olarak kaydeder. Deanna’dan hoşlanan Sean, onla yakınlık kurmak istemektedir. Okulun popüler kızlardan olan Deanna ise hokey takımının erkek oyuncularından oluşan bir arkadaş grubunun içersinde yer almaktadır.

BlackBird (2012)

Toplumun her kesiminde olduğu gibi, çocuklarda da keskin ön yargılar barındırmaktadır. Çocuklar Sean’i giyiminden dinlediği müziklere kadar onu acımazsızca eleştirir. Çocukları böyle olan anne babalarından tabi bunlardan farklı bir yanı yoktur. Deanna ile gizlice konuşmaya başlayan Sean, bunu arkadaşlarının fark etmesi üzerine hokey takımı oyuncuları tarafından tehdit edilir. Gittiği psikolog ise hissetiklerini yazmasını ister. Bunun üzerine bir hikâye yazan Sean’in başı kısa bir süre sonra ciddi bir belaya girecektir. Deanna ile internet üzerinden konuşurken hokey takımına yönelik tehditlerde bulunur. Bu yazılanları öğrenen ailesi ise hemen polisi arayarak onu şikayet eder.

Alexia Fast – Connor Jessup

Sean; toplumu tehlikeye düşürdüğü, bir çok insanı tehdit etmesi ve evinde bulunan hikâyeler nedeniyle yargılanmaya başlar. Sean bir türlü önyargılardan kurtulamayacak ve mahvedilen okul hayatı ise bir daha düzene girmeyecektir. Babasının silah tutkusu ise buna ek olarak yine peşini bırakmayacaktır. Filmin devamı ise minik süprizlerle ve gerilimlerle dolu. Ders çıkarılabilecek olaylarla dolu bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca kimseye karşı ön yargılı olmamanızı ve size karşı da ön yargılı davranılabileceğini unutmayın.İyi seyirler…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.