“The Walking Dead” Hakkında Hiç Bilmediğiniz 10 Şey!

Robert Kirkman’ın  çizgi roman uyarlamasından yola çıkarak milyonlarla buluşan bu popüler dizi, dünyada  ve ülkemizde büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. İşte  The Walking Dead hakkında hiç bilmediğiniz 10 şey.


 1) T-dog  adlı  karakterin gerçek  adı Theodore Douglas 🙂

2) Dizi içerisindeki zombileri canladıran figüranların  yediği ”insan eti” parçaları, içi sebzeyle doldurulmuş bir tür ıslak dürüm.

3) Darly’ın alameti farikası  meşhur yayını  Walmart’lardan 300 dolara  satın alabilirsiniz.

4) Darly’ın mavi torba içerisinde bulduğu ilaç torbasında bulunan mavi meth, Breaking Bad dizisine dair bir gönderme.Aynı maddeBreaking Bad dizisindeki ana karakterlerce  imal edilip oradan alınmış.

5) Glenn’in  ilk sezonda kullanmış olduğu kırmızı spor araba,  Breaking Bad dizisine yapılmış bir başka gönderme. Aynı araç,  o dizinin hikayesinde de bulunur. İki dizideki araçlar aynı araçtır.

6) İlk dört sezon boyunca dizideki karakterler daha önce hiç ”zombi” kelimesini kullanmamışlardır.

7) Michonne’un  kolları kesik  muhafız  zombilerinin kesik kolları yeşil perdeyle oluşturulmuştur.

8) İlk sezonun ikinci bölümünde Merle Dixon karakterinin çatı katında elinde dürbünlü tüfeğiyle  atış yaptığı sıradaki   çekimler esnasında,  bölge ahalisi  tarafından   keskin nişancı  sanıldığı endişesiyle  S.W.A.T timlerine haber verilmiştir.

9) Dizi çekimleri boyunca  genel planda görmüş olduğumuz şehir  sahnelerinin çoğunda yeşil perde teknolojisine başvurulmuştur.

10) Norman Reedus’un canlandırdığı Darly Dixon karakteri önceleri Merle karakterinin öncülüydü. Dizi boyunca geniş hayran kitleleri tarafında çokça sevilmesi dolayısıyla, sonradan iki kardeş olarak Darly ve Merle olarak  kalıcı bir rol halini aldı ve  orijinal  çizgi romana  bu popüleritesi dolayısıyla  eklenmiş bir karakter oldu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.