Viyana’da Yeni Bir Festival Rüzgarı Esmeye Başladı. Tricky Women !

Yaratıcı Kadınlar 2016, Viyana 2-6 Mart
Tricky Women 2016, Vienna March 2-6


Adından da anlaşıldığı üzere, animasyon film dalında SADECE kadın film yapımcılara adanmış İLK ve TEK festival. Animasyonla uğraşan kadın yönetmenlerimizin bunu kaçırmamasını tavsiye ediyorum. 01-06 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivale filmlerinizle birlikte son başvuru tarihi 10 Ekim 2015. Bu tarihleri gözden kaçırmayalım.


Ödüller
• Viyana Şehri Tricky Women Ödülünün değer 4.000€
• Orada yaşamak ve çalışmak için 3 aylık burs
• Sawcznski Ödülü – 1.000€ değerinde
• Sielecki Ödülü -1.000€ değerinde
• Trick Women seyirci ödülü
Ödüller ve para filmin kadın yönetmenlerine verilecek. Şimdiden güle güle harcayalım^^
Gelelim festivale katılım şartlarına ve diğer özelliklerine. Kadın yönetmenler (erkek yardımcı yönetmenler de kabulümüzdür) tarafından 01 Ocak 2014 tarihinden sonra yapılmış filmler kabul ediliyor. Festival aynı zamanda transeksüllere de kapılarını açmış durumda. Transfobisi olanlar festivale yanaşmasınlar bile. Önyargılı insanlara ait olmayan bir festival tamamen özgür bir ortamda gerçekleştiriliyor. Böyle festivallerin yaygınlaşması ne güzel olurdu.
• Üstelik yarışma dışı bölümde iş yaşamı ile ilgili filmler (dijital dünyada çalışma koşulları, iş-yaşam dengesi, arzulanan iş yerleri ve dahası…) ve Uzun Metraj Animasyon filmler de kabul ediliyor. Bu filmler 2014 yılından önce üretilmiş olabilir. Yani yarışma bölümünde olduğu gibi 01 Ocak 2014’ten sonra gibi bir zaman kısıtlaması yok.
• Filmlerinizi www.shortfilmdepot.com adresi üzerinden dosyayı yükleyerek veya DVD şeklinde göndererek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
• Ekran formatları şöyle;
35 mm
DCPs*
Codec DNxHD olan dosyalar ve ProRes (23, 976, 24, 25, 29.97, 30 fps)
Codec h.264 olan dosyalar (23, 976, 24, 25, 29.97, 30 fps)
*DCPs sadece aşağıdaki formatlarda kabul edilecektir;
Çerçeve Oranı 24, 25, 30 fps
Aspect Oran: 1998×1080 px (1:1,85 = „ Flat“) veya 2048×858 px (1:2,39 = „ Scope“)
Resim Formatı: 2K’da JPEG2000-XYZ
USB-Hard Disk, CRU Bay
Hard Disk Formatı: ext2/3 ya da NTFS

• Gösterim kopyaları en geç 01 Şubat 2016 tarihine kadar festivale ulaştırılmalı. (Adres: Tricky Women, culture2culture, quartier21/MQ, Museumplatz 1, 1070 Vienna, Austria). Gönderdiğiniz paketin üzerinde “temporary import – for cultural purposes only – no trade value” ibaresinin konuşmuş olması gerekiyor. Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden gelen paketler için 20 € luk ufak bir ücret söz konusu.
• Gönderim maliyetleri, gümrük işleri vs tamamı gönderen tarafından karşılanıyor. DVD videolar geri gönderilmeyecek ve culture2culture (kültürden kültüre) festival organizasyonu tarafından ticari değer taşımayan arşivinin bir parçası olacak. Gösterim kopyalarının gönderimi ise tamamen festivale ait.
• Festival boyunca yapımlar, basım değerleri için garanti altındalar. Yapımı aldıktan ve bunu ger gönderene kadar bu sigorta geçerli. Kopyanın kaybolması veya zarar görmesi halindesadece maddi değeri karşılanıyor. Tazminat hakkı için, film döndükten sonra 10 gün içinde başvurmalısınız.
• Ön eleme komitesi yarışma programının detaylarına karar veriyor. Yönetmenler veya iletişime geçilen kişi, festival başlamadan önce ön elem komitesinin kararı hakkında bilgilendirilecekler.
• Eserlerin 3 dakikalık tanıtım filmlerinin internet ve televizyonda gösterimlerini katılımcılar önceden kabul etmiş sayılıyorlar. Aynı zamanda filmi kayıt ettirmeniz, film yapımcılarının filmlerin yarışma programına ve diğer yarışma dışı programlara dahil edilmesini kabul etmiş oluyorlar. Katılımcılar bu koşulları anlayıp, kabul etmiş oluyorlar.
Şimdiden katılımcılara başarılar diliyoruz^^ Daha fazla bilgiler için en aşağıda verdiğimiz linklere göz atabilir ya da bizden yardım alabilirsiniz.

Kaynak

Short Film Depot

Tricky Women Resmi İnternet Adresi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.