Eğer Walking Dead Sizi Kesmediyse…

Robert Kirkman’ın eserinden uyarlanan ve milyonları  kendine bağlayan efsanevi The Walking Dead serisi yeni sezona hazırlanırken, ağustos sonunda bir spin off versiyonuyla ekranlara taze bir giriş yaptı. Yeni serinin adı Fear The Walking Dead!

Zombi istilası ve hastalık başlamadan hemen öncesinde geçen ve olayların patlak verdiği anları gördüğümüz ve de görmeye devam edeceğimiz  seri çizgi roman, orijinal dizi ve video oyunlarının aksine  batı yakasında Los Angeles’da başlıyor. Henüz kimsenin bir şeylerden haberinin olmadığı  tek tük vakaların gelmeye başladığı şehir aniden karışıyor ve olaylar akıl almaz bir hale bürünüyor. Ordunun müdahelesini, gizli geri çekilişine tanık olduğumuz dizinin 5 bölümü yayınlandı. Yapım ekibinde Robert Kirkman da var. Fanlar  seriyi çok beğenmemiş gibi görünse de, ilerledikçe heyecan dozu aniden artan yeni maceralarla baş başayız.

Seride genellikle Collateral Damage  gibi filmlerde  kötü ve acımasız karakter olarak görmeye alıştığımız  ”Cliff Curtis” (Travis Manawa) bu sefer iyi, efendi naif aile babası ve öğretmen rolüyle karşımızda. Manawa’nın  resmi olmayan ikinci eşi rolünde, Amerikan sinemasında çokça görmeye alıştığımız ama pek popüler olmayan ”Kim Dickens’ ‘(Madison Clark) ve Panamalı latin salsa ve jazz müzisyenliği geçmişi olan, oyunculuk da yapan ”Ruben Blades” ( Daniel Salazar) gibi tanıdık isimler  başrollerde. Onlara ”Alycia Debnam-Carey” (Alicia Clark) ve ”Frank Dillane” (Nick Clark) gibi  genç yüzler eşlik ediyor. Yapımcılar bu serinin orjinal diziyle birleştirilmeyeceğini belirttiler. Ayrıca 2. sezon da duyurulmuş durumda. Bakalım, günler geçtikçe Fear The Walking Dead, The Walking Dead’e rakip olabilecek mi?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.