Walking Dead Hakkında Bilmediğiniz “10” Enteresan Şey ~ Bölüm 2!

1) Amerikan  HBO Kanalı, Walking  Dead serisini çok kanlı ve şiddet içerikli bulması dolayısıyla kendi kuşağında yayınlamayı geri çevirmiştir. Diziyi AMC Kanalı yayınlamaktadır.

2) Zombilerin sesleri  yapım sonrası  çekimlere eklenmiştir.

3) Andrea çizgi roman serisinde hala hayattadır. Yine çizgi roman serisinde, Rick’le birbirlerine aşıktırlar.

4) Walking Dead orijinal serisiyle dizi serisi arasında bir takım farklar var. Bunun olmasının temel nedeni,  insanların beklemediği şeylerin dizide vuku bulması ve dizinin tek düze, çizgi romanın birer kopyası olmasının önüne geçilmesi. Kısacası izleyiciyi merak ettirmek.

5) Serinin sadece bir bölümünde, ana ekipten sadece iki karakterin gözüktüğü bir bölüm vardır. Yani  bölümlerden birinde sadece iki  ana karakterin göründüğü tüm bir bölüm söz konusu.

6) Rick’i canlandıran Andrew Lincoln, bazı tehlikeli performans gerektiren sahnelerde bizzat kendisi oynamıştır.

7) Her sezon sonrası zombiler, daha karmaşık, daha kötü ve birbirlerinden daha ayrı hale gelmiştir. Yani zombiler bir şekilde şartlara  göre evrilmektedir.

8 )Dizideki  güzergahlardan biri olan bir tür kamp görünümündeki ”Terminus” isminin tarihçesi Atlanta’ya bir tür gönderme niteliğindedir. 1830’larda Amerika’nın batı yakası ve Atlantik demiryolu arasındaki yol hattındaki yerleşim yerinin adı Terminus’tur. Daha sonraları  ismi Atlanta halini almıştır.

9) İlerleyen sezonlardaki bir bölümde Carl’ın çatı katında konserveden puding yediği  sahne çokça tekrar edilmiştir. Bu tekrarlarda Carl (Chandler Riggs) neredeyse yüz on iki  konserve çikolatalı puding yemek zorunda kalmıştır. Bu çekimler sonrası Riggs pudingten nefret ettiğini ifade etmiştir.

10) Settekiler Rick’i (Andrew Lincoln) ”Andy” lakabıyla çağırmaktadırlar.

Walking Dead Hakkında Bilmediğiniz “10” Enteresan Şey ~ Bölüm 2!” üzerine 2 düşünce

 • 10 Ağustos 2015 tarihinde, saat 21:42
  Kalıcı bağlantı

  Okudukça beynim biraz daha yanıyo 5. maddeyi hiç anlamadım. Sadece iki karakterin gözüktüğü bölüm derken o bölümde sadece o iki karakteri mi izledik diğerlerini göstermediler mi?

  Yanıtla
  • 16 Ağustos 2015 tarihinde, saat 00:30
   Kalıcı bağlantı

   evet, yanlış hatırlamıyorsam 3.sezonun ortalırıydı. darly beth ikilisi vardı.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.