1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlamaları Nerede Olacak ?

1 Mayıs 2017 Pazartesi Günü Resmi Tatili ve Kutlanacak Yerler…

1 Mayıs İşçi Bayramı
1 Mayıs İşçi Bayramı

1 Mayıs İşçi Bayramı bu yıl Olağanüstü Hal (OHAL) koşullarına rağmen Türkiye’nin dört bir yanında kutlanacak. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Devrimci İş Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), 1 Mayıs’ı İstanbul Bakırköy Halk Pazarı’nda kutlama kararı aldı. Hak-İş, Türkiye Kamu Sen ve Memur Sen de 1 Mayıs için kutlama, etkinlik kararlarını belirledi.

İSTANBUL VE ANKARA…

DİSK, KESK, TMMOB, TTB 1 Mayıs’ı Bakırköy Halk Pazarı’nda kutlayacak. Yapılan ortak açıklamada, “Olağanüstü Hal’e, Kanun Hükmünde Kararnamelere ve tek adam rejimine, kıdem tazminatı gaspına, taşeron köleliğine ve kamu emekçilerinin iş güvencesinin kaldırılmasına hayır demek için 1 Mayıs’a” çağrısı yapıldı.

Ankara’da ise Kolej Meydanı ve Tandoğan’da iki ayrı miting düzenleme kararı alındı. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Kolej’de toplanacak. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) ise resmi internet sitesinde 1 Mayıs’ta Tandoğan çağrısında bulundu: “Türk İş her türlü demokrasi dışı girişime ve kıdem tazminatı saldırısına karşı tüm halkımızı 1 Mayıs’ta tüm halkımızı Tandoğan Meydanı’na davet ediyoruz.”

Daha ayrıntılı ve güncel bilgi için kaynak siteye gidebilirsiniz…

Kaynak: GazeteDuvar 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.