Adalet Yürüyüşü Nedir ?

“Adalet Yürüyüşü” Nedir ?

Öncelikle “Adalet Yürüyüşü” Türkiye’de gerçekleşen tüm adaletsizliklere karşı yapılması gereken bir yürüyüştür. Fakat bu yürüyüş CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine düzenlenmiştir. Keşke daha önceden Milletvekili olmayan masum insanlar içinde düzenlenseydi. 15 Haziran 2017 Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan başlayan ve 432 Km’lik bu yürüyüş bügün 4’üncü gününde devam ediyor. Ankara’dan başlayıp İstanbul’a kadar sürecek Adalet Yürüyüşü’nün  amacı Türkiye’de ki yargı organlarının AKP hükümetine bağlı olarak aldığı kararları protesto etmektir.

adalet Yürüyüşü
adalet Yürüyüşü nedir ?

Adalet Yürüyüşü Neden Hazmedilemiyor ?

Adalet Yürüyüşü’nün başlayacağının duyurulmasının ardından Akp hükümeti tarafından atılan ilk adım yürüyüşün başlayacağı Ankara Güvenpark’a Polis bariyerleri getirtmek oldu. Daha önceleri Cumhuriyet yürüyüşlerinde de Polisi halka saldırtan hükümet bu yürüyüşü engellemek istese de müdahalede bulunulmadı.

Adalet Yürüyüşü CHP İstanbul Milletveki Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine başlamış gibi gözükse de aslında suçsuz yere hapishanelerde olan gazeteciler, politikacılar ve FETÖ terör örgütü bağlantıları bahane edilerek tutuklanan insanları da kapsıyor.

Önde gelen Akp’li politikacıların damatlarının ve FETÖ ile doğrudan bağlantısı olan Akp’li Milletvekillerinin tutuklanması, haklarında hiçbir işlem başlatılmaması ve soruşturma geçirmemeleri de protestonun bir başka sebebidir.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları ile gündeme gelen bir çok isim ve yakın akrabaları da şu anda haklarında hiç bir işlem başlatılmadan yargıya doğrudan müdahale ile tam anlamıyla paçayı kurtarmıştır.

İktidarın söylemlerini sürekli olarak dile getiren ve insan haklarına saldırıları ile tanınan Yeni Akit gazetesi ise bu yürüyüşü CHP’den FETÖ için adalet yürüyüşü olarak duyurdu. Fakat youtube, facebook, vimeo gibi bir çok sosyal paylaşım ağlarında bu örgüte ve başında ki FETO’ ya övgüler yağdıran isimlerden nedense hiç bahsedilmiyor ?.  Küçük bir örnek olarak altta paylaşacağım video’yu izleyebilirsiniz. Söylenecek o kadar çok şey var ki yazıya yorumlarınızı bekliyoruz.

One thought on “Adalet Yürüyüşü Nedir ?

  1. Ben son günlerde zeytin yasası gibi tasarının geri çekilmesinden de anladım ki medya halkın gücünü gösteren en büyük güç ancak tabi medya halkın milletin yanında olur yeterince yer verirse

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.