Alex Price’ın Draco Malfoy Rolüyle İlgili Düşünceleri

Harry Potter and the Cursed Child Alex Price Draco Malfoy
Alex Price (Draco Malfoy). Harry Potter ve Lanetli Çocuk Tiyatrosu

Draco Malfoy, Harry Potter serisindeki en sevilen karakterlerden birisi olmayabilir ama Alex Price, Lanetli Çocuk’ta onun daha yaşlı hâlini oynadığı için çok heyecanlı. Açıkçası ilk başta çoğumuzun çekindiği veya tiksindiği bir karakterdi Draco Malfoy ama şöyle düşünmekte bir yarar var: Her hikâyede bir kötü karakter olmak zorunda. Voldemort seride Harry Potter’ın baş düşmanı olsa bil onun yokluğunda birisinin bu boşluğu doldurması gerekirdi. Bu boşluk da Draco sağolsun doldurulmuş oldu. Zalim, acımasız olduğu doğru ama her karanlık içinde bir aydınlık taşır ve Draco’da bunun istisnası değil. O olmasaydı Harry Potter serinin sonundaki hâline gelemezdi. Keza Draco’nun ailesi için de aynı leyleri söylemek mümkün. Sonuçta Narcissa Malfoy’un Ölüm Yadigârları’nda Harry Potter için Voldemort’a yalan söylediğini de unutmamak gerekir. Aile her şeyden, güçten bile önce geliyor.

“Herhangi bir dramın merkezinde hikâye ve çatışma vardır.” Alex Price

Alex Price, Palace Tiyatrosu’nda oynana “Harry Potter ve Lanetli Çocuk Bölüm 1 ve 2″de Harry Potter’ın okuldan eski düşmanı Draco Malfoy’u canlandırıyor. Kusursuz giysileri, uzun ve harika sarı renkteki saçları ve onunla aynı renge sahip saçlarıyla sahnedeki oğlu Anthony Boyle ile Alex rolünün keyfini çıkartıyor diyebiliriz.

“Büyücülerin, ilizyonun ve büyünün  dünyasında olmayı göz ardı edersek, hikâyenin merkezinde ilişkiler, ağırlıklı olarak baba-oğul ilişkileri yer alıyor.”

Harry Potter ve Lanetli Çocuk
(Soldan Sağa) Jamie Parker, Poppy Miller, Alex Price ve Noma Dumezweni. Lanetli Çocuk için sahnedeler.

Oyunda Draco’nun hâlâ Harry’nin hayatında önemli bir yeri var. Özellikle oğlunun genç Albus ile olan derin arkadaşlığı her ikisinin babası için bir hayal kırıklığı olsa da.

“Bu sadece gerçeklerden bir kaçış değil. Aslında çok ama çok önemli. Çok önemli bir tiyatro.”

Kaynak

Pottermore

Resim: (Soldan Sağa) Jamie Parker, Poppy Miller, Alex Price ve Noma Dumezweni. Lanetli Çocuk için sahnedeler.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.