Bahtiyar Yücel Dursun Hayatını Kaybetti

Prof.Dr.Bahtiyar Yücel Dursun Trafik Kazası Geçirdi

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahtiyar Yücel Dursun, trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Dursun için 17 Aralık Pazartesi günü, saat 12.30’da Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde tören yapılacak. İkindi namazının ardından Dursun’un cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı’nda defnedilecek. Eski imam ve müftü Turan Dursun’un oğlu Prof.Dr. Bahtiyar Yücel Dursun Kimdir ?

 

Prof. Dr. Bahtiyar Yücel Dursun

 

Prof.Dr. Bahtiyar Yücel Dursun Kimdir ?

Bahtiyar Yücel Dursun, 4 Eylül 1990’da İstanbul’da uğradığı suikast sonucu öldürülen Turan Dursun oğlu. Ankara’da 1968 yılında dünyaya gelen Bahtiyar Yücel Dursun, 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Prof. Dr. Bahtiyar Yücel Dursun

 

Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde “Kant’ta ve Bazı Yirminci Yüzyıl Filozoflarında Analitik/Sentetik Ayrımı” teziyle yüksek lisans derecesi alan Dursun, “Oyunun Ontolojik Durumu: Heidegger, Derrida, Gadamer ve Huizinga” teziyle Hacettepe Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı.

2017’de profesör unvanını kazanan Dursun, “Spinoza”, “Kant ve Üç Kritiği”, “Leibniz”, “Badiou”, “Alman İdealizmi”, “Çağdaş Fransız Felsefesi” ve “Derrida” dersleri verdi.

 

Prof. Dr. Bahtiyar Yücel Dursun Ankara üniversitesi DTCF
Prof. Dr. Bahtiyar Yücel Dursun

 

Stephen F. Barker’ın “Matematik Felsefesi” kitabını Türkçe’ye çeviren Dursun, “Felsefe ve Matematikte Analitik/Sentetik Ayrımı”, “Oyunun Ontolojisi” ve “İki Kere Düşün” kitaplarını kaleme aldı. 17 Aralık 2018’De geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.