Brenton Tarrant Kimdir?

Brenton Tarrant Kimdir? Neden Yeni Zelanda Katliamını Gerçekleştirdi ?


Brenton Tarrant Kimdir?

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye saldırı düzenleyerek 49 kişinin ölümüne neden olan saldırgan Brenton Tarrant Kimdir ? Neden Yeni Zelanda’da Katliam Yaptı ? Brenton Tarrant saldıtısının arkasında ne var ?


Brenton Tarrant Kimdir? – Yeni Zelanda Katliamcısı

28 yaşındaki Brenton Tarrant adlı Avusturalyalı saldırganın aşırı sağcı fikirlerle Neo Nazi ideolojisine yakın olduğu ve yedi yıl boyunca aralarında Kuzey Kore ve Pakistan olmak üzere çok sayıda ülkeyi ziyaret ettiğini yazdı. Babasını erken yaşta kanserden kaybeden Yeni Zelanda saldırganını tanıyanlardan biri Daily Mail Avustralia gazetesine Tarrant’ın 2011 yılından bu yana dünyayı dolaştığı bu sürede başka bir kişiliğe büründüğünü aktardı.

Bir Çok Ülkeyi Gezmiş


Brenton Tarrant Kimdir?

Saldırganın 2016 ve 2017 yıllarında Avrupa’nın çeşitli kentlerinde meydana gelen terör saldırılarından çok etkilendiği ve manifestosunu Neo Nazi ideolojisi ve Müslümanlardan nefret duygularıyla yazdığı belirtiliyor.

Brenton Tarrant Kimdir?” üzerine bir düşünce

 • 16 Mart 2019 tarihinde, saat 16:45
  Kalıcı bağlantı

  Tarrant Brenton turkiýeyi ve constantinyeyi geri alma planlari bu hain Milo Yiannopoulos ‘tur brenton tarrant bu Alt right neo nazi kurumu ile baglantisi vardir ve bircok asiri sagci partiler avrupa,dunyada bunlarla dir ve ozellikle Turkiýeyi hedef almasi bu britanyali Yunan Milo Yiannopoulos tur Turk dusmanidir bu Milo Yiannopoulos.Turkiye bu Miloyu bulup yakalamalidir!

  Yanıtla
 • 16 Mart 2019 tarihinde, saat 16:42
  Kalıcı bağlantı

  Brenton Tarrant kimdir?Milo Yiannopoulos Yunan Britanya gazetecidir ve Turkiye dusmanidir .Alt Right organisation NEO NAZI ile baglantisi var ve bu Manifestoda Turkiye hedefi bundan kaynaklaniyor.Christchurch’e giris yasagi neden verildi su an bu MILO Yiannopoulos’a?Bu hain kopegin baglantisi var branton gibi neo nazi dusunceliler ile.Turkiye bu hain Milo Yiannopoulos u bulmali!

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.