Bu Adam Nasıl “Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı” Ödülü Aldı ?

ATV ekranların da  saçmalaması ile gündeme oturan Erkan Tan, 2007 Yılı Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı” ödülünü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün elinden aldı. Fakat ne dediği anlaşılmayan bu adam bu ödülü nasıl aldı. Şimdi tüm Türkiye bu konuyu merak ediyor. Mehter ile konuşmaya başlayan Erkan Tan, Şunları söyledi;

“Menemen yiyemiyorsan mehter ye! Millet domates pahalı diye menemen yiyemiyormuş. Menemen yiyemiyorsan portakal ye! Domates ve menemen üzerinden hükümete arkadan çakıyorlar. Oğlum, bu hükümet menemenle domatesle yıkılmaz lan! Arkasında millet var, millet. O yüzden yıkılmaz”

Erkan Tan Kimdir
Erkan Tan Kimdir

 

Bu cümlelerden bir şey anlayan varsa açıklayabilir ama tüm Türk milletine mehter ye ! diyen, arkadan çakma, domatesle hükumet yıkma gibi terimleri üreten bu adam nasıl Doğru ve Güzel Türkçe kullanımı ödülü alır ?. Hayretler içinde takip edilesi ülkemiz fazla değil bir kaç gün önce de Kadir Toptaş’ın damadının kuş gibi serbest bırakılması ile çalkalanmıştı. Burası Türkiye dedirtecek olaylar tabi ki bunlar. Güzel ülkemiz yargısı, medyası ve YSK ile tam bir gariplikler ülkesi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.