CNN International “Ticaret savaşı ABD borsalarını batırdı”…!

Türkiye’ye finansal savaş başlatan Trump yönetimi, ABD borsasının çöküşüne neden oldu. ABD’de Başkan Trump’la mücadele halinde olan CNN televizyonu bugünkü yayınında çok çarpıcı bir ifade kullandı…!

CNN International borsadaki düşüşü “Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı” başlığıyla duyurdu

ürkiye’ye finansal savaş başlatan Trump yönetimi, ABD borsalarının son iki ayın en kötü performasına sergilemesine neden oldu.CNN International, ABD piyasasındaki düşüşü “Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı” başlığıyla verdi.

AVRUPA BORSALARI DA ETKİLENDİ

ABD borsaları son 2 ayın en kötü performansını gösteriyor. S&P 500 endeksi son 6 seansta üst üste düşmeye devam etti. Dow Jones ise yaklaşık yüzde 1 değer kaybetti.

“BATI, BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEK”

ABD yönetiminin Türkiye’ye yönelik ekonomik savaş başlatmasıyla ilgili CNN International’da ilginç bir analiz yer almıştı. Fadi Hakura imzalı yayınlanan haber analizde “Batı, Türkiye’yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecek” ifadeleri kullanılmıştı.

GAZETECİ NEDİM ŞENER’DEN PAYLAŞIM

ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik savaş açmasına büyük tepkiler gösteren gazeteci Nedim Şener, CNN International’dan ekran görüntüsü yayınlayarak, “Gelecekte çocuklarınıza gururla göstereceğiniz bir görüntü, saklayınız. Emeği geçen Türk halkına alkış” notuyla sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.