Deniz Demir Cinayeti – Katil Zanlısı Siyasettin Özaydın

Deniz Demir Ölü Olarak Bulundu !

Oğlunun doğduğu gün bulundu
Deniz Demir Cinayeti

Deniz Demir’in babası Kemal Demir Müge Anlı’nın programına çıkarak oğlunu aramaya koyuldu. 75 gün önce ortadan kaybolan Deniz Demir, dün ölü olarak bulundu.Fındıklı İlçesi Düzköy Köyü’nde ormanlık alanda erkek cesedi görenlerin ekiplere iletmesi ile bulundu. Aile alıkoyulduğunu ve ortaya çıkacağını düşünürken Deniz Demir’in cesedinin 15 Mart öğleden sonra bulunması  nedeniyle büyük bir yıkım yaşadı. Katil zanlısı olarak süphelenilen Siyasettin Özaydın olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Polis, Fındıklı ilçesinde mobese kameralarının görüntülerini inceledi. Deniz Demir’in en son görüştüğü kişinin Siyasettin Özaydın olduğunu belirledi. Savcılık talimatı ile hakkında yakalama kararı çıkarılan Siyasettin Özaydın, Rize Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ekiplerince Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde gözaltına alındı. Uzun süre yapılan aramalar Akut ve Jandarmanın yoğun ilgisi ile sonuç verdi. Deniz Demir’in eşi Hakime iki gün önce doğum yapmıştı. Aynı gün köylülerden biri cesedi gördü. Fakat korktukları için durumu Jandarmadan sakladılar. Köylülerden birinin çocuğu durumu öğretmenine anlatınca ceset dün öğlen saatlerinde bulunduğu yerden çıkarıldı. Rize’nin coğrafi koşulları nedeniyle Akut olaya müdahale ederek cesedi çıkarmayı başardı. Tabanca ile öldürüldükten sonra ormana atıldığı düşünülen ceset Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Deniz Demir Nasıl Kayboldu !

Deniz Demir Cinayeti Gelişmeler
Deniz Demir – Müge Anlı

Bursa’nın İnegöl İlçesinde tartıştığı eşi 29 yaşındaki Hakime Demir’in evi terk ederek Rize’nin Fındıklı İlçesi’deki baba evine gelmesinin ardından, kendisi de geçen 30 Aralık’ta Fındıklı’ya gelen, ancak o günden sonra bir daha kendisinden haber alınamadı.  Siyasettin Özaydın’ın ile ilişkisi bulunan Hakime Demir’in ailesi ve Siyasettin Özaydın’ın beraber cinayeti işledikleri düşünülüyor. Ayrıca Hakime Demir’in hamile olduğu esnada veliahdım geliyor diye konuşan Siyasettin Özaydın, cesedin bulunamayacağını ve serbest kalacağını ifade ettiği söylenmektedir. Fakat arabası üzerinde kurşun deliklerinin bulunması ayrıca kan izlerine rastlanması cinayeti işlediğine yönelik tüm şüpheleri üzerine çekmiştir. Maktulün babası Kemal Demir çocuğun oğluna ait olduğuna inanmıyordu ve oğlunu kaçırıp alı-koymalarından şüpheleniyordu. Gürcü bir kadın ile de ilişkisi bulunan Siyasettin Özaydın o kadını da hamile bıraktığı sonradan ortaya çıkmıştır.

Siyasettin Özaydın Tutuklandı !

Siyasettin Özaydın
Siyasettin Özaydın

Milletvekili aday adayı olan,48 yaşındaki bioenerji uzmanı Siyasettin Özaydın, ‘kasten adam öldürme’ şüphelisi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Siyasettin Özaydın, tıp fakültesi mezunu olmamasına rağmen hekim olduğunu iddia ederek, küçükken yaşadığı ilahi bir olay vasıtasıyla ilahi güçler kazandığını söylemiş bir dolandırıcıydı.  Siyasettin Özaydın, Deniz Demir cinayetini işlediği gerekçesiyle tutuklandı. Savcılık, eldeki bulgular ışığında Siyasettin Özaydın’ın ‘Kasten Adam Öldürme’ şüphelisi olduğu gerekçesiyle tutuklamasını talep etti. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Özaydın tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevine konuldu.Soruşturmayı sürdüren savcılık kayıp Deniz Demir’in Tepecik Köyü kırsalında öldürülerek cesedinin bir yere gömülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.