Euro 2016 Şampiyonu Portekiz!

Heyecanla başlayan, Türk milli takımı sporcuların başarısızlıkları ve başarıları ile devam eden, şansımızın yaver gittiği fakat elendiğimiz Euro 2016 Fransa, Portekiz’in finalde Fransa milli takımına 1-0 galip gelmesiyle son buldu. Fransa’nın ev sahipliğini üstlendiği Avrupa Şampiyonası finalde Fransızlara büyük üzüntü yaşattı. Kendi sahalarında ilk kez final oyununu kaybeden Fransız milli takımı oyuncuları 90 dakika sonrasında Eder’in attığı gol ile büyük şok yaşadı.

Euro 2016 France
Euro 2016 France

Fransa- Portekiz Maçı Euro 2016’da İlkleri Yaşattı…

Fransa-Portekiz maçı tüm dünyanın takip ettiği önemli karşılaşmalardan oldu. Aynı zamanda ilkleri yaşatan bu maçta ilginç olaylar meydana geldi. Bunlardan en ilginç olanı maçtan önce sahayı işgal eden güvelerdi. Görevliler güveleri aspiratör yardımıyla temizlemeye çalıştılar. Bir diğer ilk ise hiç bir final maçında ilk 90 dakika golsüz geçilmemişti. İlk 90 dakika’nın ardından uzatmalarda Eder’in attığı golle kupa’ya uzanan Portekiz, ülkesine ve Euro 2016’ya bir ilk daha armağan etti. İlk defa Portekiz Avrupa Kupası’nı kazanarak ülkesine döndü. Fransa da finalde kendi sahasında ilk kez oyun kaybederek hem büyük bir şok yaşadı hem de Euro 2016  Avrupa Şampiyonasında bir ilki yaşattı. Fransız milli takımı oyuncusu Antoine Griezmann gol kralı olarak Avrupa Şampiyonasını tamamlasa da takımına şampiyonluğu getiremedi.

Portugal EURO 2016
EURO 2016 Şampiyonu Portekiz

Cristiano Ronaldo’nun Sakatlığı !

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, Avrupa Şampiyonası boyunca Portekiz milli takımında büyük görevler üstlendi ve takımını finale taşımak için elinden geleni yaptı. Cristiano Ronaldo, hem dünya kamuoyu taranfından tanınan hem de oynadığı reklamlar ve özel yaşamı ile çokça ilgi gören bir futbolcu. Portekiz-Fransa maçında Payet’in sert müdahalesinden dolayı sakatlanan Cristiano Ronaldo, oyuna devam etmek istese de bunu başaramadı. Şampiyonluğu Ronaldo olmadan alan Portekiz’in kupasını ise yine Ronaldo kaldırdı. 15. dakikada uğradığı sert müdahale sonrası 24. dakikada oyunu terk etmek zorunda kalan Cristiano Ronaldo, ülkesinin kazandığı kupa ile moral buldu.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.