Fantastik Canavarlar Sergisi

Fantastic Beasts
Fantastik Canavarlar

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar filminin gösterimine 88 gün kaldı. Warner Bros. Studio Tour London, filmin çıkışına bu kadar az zaman kalmışken yeni bir sürprizle hayranlarını mest etti. Daha önce filmden, hiç görülmemiş kıyafetler ve eşyaların sergisi ile filmin vizyon tarihine yaklaştıkça geri sayım yapan özel bir takvim  sizleri de mutlu edecektir eminim!

Warner Bros. Studio Tour London
Warner Bros. Studio Tour London. Seherbaz Percival Graves’e ait olan ve tehlike seviyesini gösteren büyülü alet.

Yukarıda gördüğünüz büyülü aletin grafik tasarımı Miraphora Mina’ya ait. Kendisi Pottermore’a bu aletin Seherbaz  Percival Graves’e (Colin Farrell) ait olduğunu söylüyor. En son çıkan fragmandan anlaşılacağı üzere açığa çıkmayı bekleyen yeni büyücülük kitapları ile gizemli büyülü eşyalar var.

MACUSA
Warner Bros. Studio Tour London. MACUSA Genel Merkezi’ndeki asa cilalayan alet.

Yalnız serginin merkezini bunlar değil, 1920’lerin koleksiyonlarını çağrıştıran kostümler oluşturuyor. Oskar ödüllü Colleen Atwood bu tasarımlar filmin dört ana karakteri tarafından filmde giyiliyor: Newt (Eddie Redmayne), Jacob (Dan Fogler), Tina (Katherine Waterston) ve Queenie (Alison Sudol). Karakterlerin (yani, mankenlerin) asaları bile var! Elbette devamlı “Büyücü olmak istiyorum!” diyen zavallı Jacob hariç.

Fantastic Beasts
Fantastik Canavarlar

Studio Tour’u ziyaret edenler yeni eklentileri derhal fark edeceklerdir ve film hakkında daha fazla ipucuna erişme şansına sahip olacaklardır. Neil Goulding – üzerinde gurur duyduğu Expecto Patronum tişörtüyle – büyücülük dünyasının arka plânını görmek için sabırsızlandığını söylüyor.

“Bayıldım (Kıyafetlere bakarak). Bütün bunların Amerika’da nasıl yapıldığını görmek için sabırsızlanıyorum. Onların dünyasını, özellikle bu sene başka büyücülük okullarından söz ettiğimizden beri görmek istiyorum. ” ~Neil Goulding

Fransa’dan ziyarete gelen ve Ravenclaw atkısı giyen Charlotte Londra’ya özellikle Studio Tour’u ziyaret etmek için gelmiş.

“Bu filmin Amerika Birleşik Devletleri’nde çekilmesi hoşuma gitti. Bu harika! (Yeni yaratıkların) Neye benzediğini görmek çok heyecan verici olacak çünkü kitapta gerçekte neye benzediklerini bilmiyoruz.” ~ Charlotte

Newt Scamander
Warner Bros Studio Tour. Newt Scamander’in bavulu ve asası. (Filmden)

J. K. Rowling’in büyücülük ve cadılık dünyasını genişletmesi benim açımdan memnunluk verici. Umarım daha çok kitap yazılır, daha fazla film çekilir. Bu arada Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunur filminin 18 Kasım 2016’da vizyona girmesi bekleniyor.

Kaynak

Pottermore

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.