Fatmanur Demir Öldürüldü Mü ? – Çocuk İstismarı ve Şantaj

15 Yaşındaki Fatmanur Demir İntihar Mı Etti ? 

Çocuk İstismarı ve Şantaj
Çocuk İstismarı ve Şantaj

Gaziantep’in Nizip ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki Fatmanur Demir Gaziantep’te Şehitkamil ilçesinde 6 katlı bir binanın çatısından düşmüş bir şekilde ölü bulundu. Fatmanur Demir, Furkan adlı bir çocukla tanışıyor daha sonra annesine bu çocuktan bahsederek iyi biri olduğunu söylüyor. Fakat annesi kızını yaşı küçük olması dolayısıyla kandırılabiliniceğini düşünerek kimseye fazla güvenmemesi konusunda uyarıyor. Furkan Akdemir adlı şahısın tanıştırdığı Berna adlı bir kadınla konuşan Fatmanur, Berna adlı kadının talebi ile başka biri ile tanıştırılıyor. Berna adlı kadın tanıştırdığı kişinin kendisine ağabeylik edebileceğini ve iyi birisi olduğunu söylüyor. Berna adlı kadının kim olduğu bilinmezken kadının tanıştırdığı ismi belirsiz olan kişi Fatmanur’a şantaj yaparak ve üzerinde baskı kurarak 15 yaşındaki Fatmanur’u cinsel içerikli fotoğraflarını isteyerek istismar etti. Bu çocuk istismarını yapan kişinin bulunması gerekirken hala bulunamadı.  

çocuk istismarı
Fatmanur Demir Cinayeti

26 ağustos 2016 günü ölü olarak bulunan Fatmanur’un intihara mı zorlandığı yoksa şantaj ile bir yere çağrılıp öldürülüp öldürülmediği bilinmiyor. Bilgisi olanların bu bilgiyi paylaşmaları gerekmektedir. Paylaşmadıkları halde veya bu çocukların istismara uğradıkları fotoğraflara baktıkları halde IP adresleri tespit edilerek yakalanacakları bilinmelidir.

Çocuk İstismarı ve Çocukların Teknoloji ile ilişkisi

Şantaja uğrayan genç kızlar
Şantaja Uğrayanlar

15 yaşındaki Fatmanur Demir gibi bir çok çocuk erken yaşta teknoloji ile tanışarak kendisinden büyük insanların istismarına açık hale geliyor ve onlar tarafından ulaşılması kolay hedefler haline geliyorlar. Anne-babaların dikkatli olması gereken bu hususlarda ise bir çok çocuk ya bu durumları saklıyor yada şantaj ile bir şeyler yapmaya zorlanıyor. Fakat gençlerin ve çocukların yapması gereken tek şey bu durumu önce ailelerine daha sonra polise bildirerek bu istismarı gerçekleştiren kişinin yakalanmasını sağlamaktır. Eğer biri tarafından şantaja uğruyorsanız ve bir şeyler yapmaya zorlanıyorsanız önce ailenize sonra polise başvurabilirsiniz. Çocuklardan talep edilen cinsel içerikli fotoğrafları göndermemeleri, gönderseler bile bundan korkmamaları gerekmektedir. Ne olursa olsun bu durumu bir mağdur olarak ortaya çıkarmaları ve gençlerin kendilerini savunmaları gerekmektedir. Kimse sizin fotoğrafınızı İnternet vasıtasıyla yayamaz yaysa bile bilişim teknolojileri Kurulu tarafından hızlı bir şekilde tespit edilerek nereden yayınlandığı ve kimlerin bu içeriğe ulaştığı tespit edilerek yakalanacaktır. Çünkü bu içeriği yayanlar kadar bu içeriğe bakan kişilerde çocuk istismarı suçuyla yargılanacaktır. Bu yüzden hiç bir şekilde korkmadan bu insanların şantajına boyun eğmeyin ve polise bildireceğinizi belirterek iletişimi kesin ve polise bildirin. Bu ülkenin gençleri olarak hiç bir şeyden korkmayın ve ne yapmış olursanız olun anne-babalarınıza ve polise haber vermekten çekinmeyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.