Halk Dersini Verdi! Pınar Ürünlerinin Satışı %25 Düştü

Referandum sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamayla göz dağı vermek isterken firmasına büyük zarar verdi. Karşıyaka Spor Kulübü Sponsoru olan ve Yaşar Holding adına açıklama yapan Selim Yaşar şunları yazdı.

Selim Yaşar, “En yüksek Hayır Karşıyaka’dan YH (Yaşar Holding) düşünüyorum ve Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yeniden gözden geçirmek gerekli” dedi.

Pınar Ürünleri Boykot - Selim Yaşar
Pınar Ürünleri Boykot – Selim Yaşar

Bunun üzerine büyük tepki çeken Selim Yaşar, Yaşar Holding’ten gelen “Kendi Görüşüdür” cevabı ile sosyal medya üzerinden şunları yazdı.“Karşıyaka Spor camiasından özür dilerim, ben kimseyi kırmak istemem ve herkesin kararına saygılıyım”  

Fakat İş İşten Geçti…

Selim Yaşar - Yaşar Holding
Selim Yaşar – Yaşar Holding

Sosyal medyada dalga dalga yayılan boykot ve çağrıların ardından satış rakamlarına göre Yaşar Holding’in en önemli amiral gıda markası “Pınar”ın ürünlerindeki oranlar düştü. Satışta yüzde 25’e kadar oranda düşüş yaşayan kurum indirim yapma kararı aldı. Siparişler iptal edildi.İade talepleri doruk noktaya ulaştı.

Bir yandan Selim Yaşar’ın açıklamalarını toparlamaya çalışan Yaşar Grubu diğer yandan piyasadaki tepkiler üzerine ürünlerin arz-talep dengesini ayarlamaya çalışıyor. Gıda ürünlerine yansıyan boykot piyasayı da etkilerken satışların ciddi oranda azaldığı, ürünlerde iadelerin oranlarının da yükseldiği belirtildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.