Harry Potter ve Lanetli Çocuk Oyununun Yıldızları

(Soldan Sağa) Jamie Parker (Harry Potter), Noma Dumezweni (Hermione Granger) ve Paul Thornley (Ron Weasley)

Orijinal hikâyeye dayanan ve J.K. Rowling tarafından yazılan yeni bir oyunun haberini daha önce yapmıştık: TIK

Oyunda Harry, Hermione ve Ron’u canlandıran üç aktörün isimleri şöyle: Jamie Parker, Noma Dumezweni ve Paul Thornley. Londra’nın batısında önümüzdeki yaz seyirci karşısına sırasıyla Harry, Hermione ve Ron rolleriyle çıkacaklar.

“Harry Potter ve Lanetli Çocuk için seçilen oyuncular konusunda çok heyecanlıyım. Jamie, Noma ve Paul’ün gelecek yaz birer yetişkin olarak Harry, Hermione ve Ron’u canlandırmalarını görmek için sabırsızlanıyorum.” ~J.K. Rowling

Jamie Parker Harry Potter’ı sahnede canlandıracak ilk aktör olacak. Jamie şu sıralar Savoy Tiyatrosu’ndaki Guys and Dolls oyununda Sky Masterson’ı oynuyor. Buraya aldığı büyük övgülerden dolayı Chichester Festivali’nden transfer edilen Jamie, Ulusal Tiyatro’daki The History Boys’da 2006 yılında bir film uyarlamasında rol aldı. Rosencrantz and Guildenstern Are Dead, As You Like It ve High Society gibi oyunlarda da rolleri var. Olivier ödülü sahibi olan Noma Dumezweni (Hermione rolünde), Kraliyet Sahnesi’nde Linda oyunundaki Penelope Skinner rolüyle sergilediği performansı beğeni toplamıştı. Kendisi hem The Winter’s Tale hem de Romeo and Juliet’de rol aldı ve A Raising In The Sun’daki Ruth Younger rolüyle en iyi yardımcı rol dalında Olivier Ödülü’ne layık görüldü. Doctor Who hayranları Noma’yı Kaptan Erisa Magambo olarak tanımışlardır. Tiyatro, film ve TV oyuncusu olan Paul Thornley ise Ron rolüyle karşımıza çıkıyor. En son London Road filmindeki Dodge rolüyle ekranlardaydı. Paul’ün de bir sürü tiyatro rolü bulunuyor.

Okurların ve izleyicilerin Harry’i son gördüğü an Harry Potter ve Ölüm Yadigârları’ndaydı ve Harry çocuklarını peron dokuz çeyrekten uğurluyordu. Lanetli Çocuk oyununda bundan sonra olanlar anlatılacak. Oyunun hikâyesi kısaca şöyle:

“Harry Potter’ı oynamak hiç bir zaman kolay olmadı ve şimdi de değişen bir durum yok. Sihir Bakanlığı’nda aşırı çalışan bir koca ve üstelik okul çağında üç çocuğu var. Harry, ait olduğu yerde kalmayı zorlaştıran bir geçmişle mücadele ederken en küçük oğlu Albus asla istemediği bir aile mirasının ağırlığı ile boğuşuyor. Baba ve oğul şu rahatsız gerçekle yüzleşmek zorundalar: Bazen, karanlık beklenmedik yerlerden gelir.”

Hikâyenin epik doğasından dolayı İki sahnede oynanacak oyunun ön gösterimler Londra’da Palace Tiyatrosu’nda 7 Haziran 2016 ‘da oynanacak. Dört özel gösterim ise Mayıs 2016 sonlarına doğru izlenebilecek. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Kaynak

Pottermore

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.