Hollanda’da Polis Şiddeti ! – Rotterdam

Hollanda’da Türk Gurbetçilere Köpeklerle Saldırdılar !

Hollanda, Türkiye Cumhuriyetinin bakanlarına ve siyasetçilerine yönelik engellemeler sonrası Türk gurbetçiler Rotterdam’da toplanarak bu durumu protesto ettiler. Fakat Hollanda Polisinin şiddetli bir müdahalesiyle karşılaştılar. Hollanda atlı polisleriyle ve köpeklerle Türk Gurbetçilere saldırdı. Ayrıca Rotterdam’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Türk konsolosluğuna girişine izin verilmedi. Bu Diplomatik skandal saatler boyunca sürdü. Bakan Kaya sabaha karşı 03.00’ten sonra polis eskortuyla bölgeden ayrıldı.Önce konsolosluğun yolunu kapatan daha sonra toplantıları iptal eden Hollanda’da karşılaşılan bu durum karşısında Bakan Kaya sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Almanya’ya götürüldüğünü ifade eden Sayan Hollanda’nın tutumunu eleştirerek, “Bu faşist uygulama karşısında demokrasi adına dünyanın tavır alması gerekiyor! Bir kadın bakana yapılan bu muamele asla kabul edilemez”dedi.

Rotterdam'da Polis Şiddeti
Köpeklerle Saldırdılar

Hollanda’nın İnsanlık Dışı Müdahalesi Sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şunları Söyledi;

“Avrupa ırkçılığa gidiyor. Bu bölücülük nedir. Neredesin Avrupa Birliği. Ondan sonra Tayyip Erdoğan AB’ye çattığı zaman rahatsız oluyorlar. Rahatsız olacaksın. Almanya’nın devlet televizyonu yalan yanlış yayın yapıyor. Yani ne demek; biz hayır diyoruz diyorlar. Sana ne yahu.”

Hollanda Polis Saldırısı
Hollanda Polis Saldırısı

“Nazizim bugün batıda ayakta; Hollanda bunun bedelini ödeyeceksin” dedi. Erdoğan, “Peki Hollanda Çarşamba günü yapılacak bir seçime sen Türkiye-Hollanda ilişkilerini feda ediyorsan bunun bedelini ödeyeceksin. Daha biz olması gerekenleri henüz yapmış değiliz” diye konuştu.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.