Krem Sürme Şakasıymış…!

 “Krem sürme şakasıydı”

 

Taciz olayının yaşandığı basketbol okullarının sorumlusu Gencer Baytimur ise olayın taciz değil, şakadan ibaret olduğunu, antrenörle yollarının ayrıldığını açıkladı. Baytimur’un açıklaması şöyle: “Medyada yer alan taciz iddiası ile ilgili olarak, adli makamlarca herhangi bir soruşturma veya kovuşturma yapılmaksızın, basketbol okullarını, üst kulübü ve şirketini yıpratmaya ve karalamaya yönelik yapılan haberleri kabul etmiyor ve bu karalamaya yönelik iddialarla ilgili her türlü yasal hakkımızı saklı tutuyoruz. Söz konusu olan olayla ilgili yapılan araştırma neticesinde, olayın Şubat tatilinde basketbol takımının kamp yaptığı otelde gerçekleştiği tespit edilmiştir. Olayın gerçekleştiği tarihten itibaren, bugüne kadar, spor okuluna; ne oyunculardan ne de velilerden hiç bir şikayet gelmemiştir.

 “Taciz kastıyla yapılmadı”

Her ne kadar gerçekleştirilmiş eylem basketbol oynayan, hatta takım sporlarıyla uğraşan herkesin çok iyi bildiği üzere “B….. -bir krem markası- sürme” olarak adlandırılan bir şaka olup, bu kasıtla yapılmıştır. Kesinlikle taciz kastıyla yapılmamış olsa da tarafımızca, bu davranış kabul edilemez olup, eylemi gerçekleştiren  ile yollarımız ayrılmıştır. Spor okullarının ismini karalayan, kulübün sporcularını rencide eden olayla ilgili adli makamlarca yapılmış soruşturma ve kovuşturma olmaksızın basında yer alan haberlerle ilgili yasal haklarımızı saklı tutarak söz konusu olay tarafımızca takip edilecektir.”

TÜRK TELEKOM’DAN AÇIKLAMA

Türk Telekom, yaşanan taciz skandalıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Açıklamada, söz konusu basketbol takımının Türk Telekom ismini kullanan, özel bir işletme olduğu vurgulanırken, olay sonrasında, Türk Telekom isim hakkının kullanımına ilişkin, basketbol kulübüyle sözleşmenin feshedildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulduğu da ifade edildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.