Maltepe’de Linç Olayı İle İlgili Şok İddia…!

Maltepe Lincinde Şok İddia…!

Maltepe’de bir kişi sokak ortasında linç edildi, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. İHA’nın servis ettiği habere göre, lincin “gerekçe”si şahsın küçük yaşta bir çocuğu kaçırmak istemesi. Cumhuriyet’te yer alan habere ise görgü tanığının ifadesine göre ise ölümle sonuçlanan lincin gerekçesi çok farklı.

POLİS MERKEZİNDE FENALAŞTI


Polis merkezinde işlemlerinin yapıldığı esnada şahsın rahatsızlanması üzerine, ambulansla yeniden hastaneye götürüldüğü sırada G.B.’nin hayatını kaybettiği öğrenildi. Öte yandan yaşamını yitiren G.B. isimli şahısın gasp ve oto hırsızlığı suçlarından kaydının olduğu iddia edildi.

GÖRGÜ TANIĞI: ÇOCUK KAÇIRMA İLE İLGİSİ YOK


Konuyla ilgili Cumhuriyet’e ulaşan bir görgü tanığı, olayın çocuk kaçırma ile bir ilgisi olmadığını ve emniyete giderek bu konuda bilgi vereceğini söyledi. Görgü tanığının Cumhuriyet’e verdiği bilgi şöyle:

“Akşam 22:30 sıralarında misafirlerim ile birlikte olayın yaşandığı yerin hemen karşısında bir kafede oturuyorduk. ATM’den para çeken bir anne ve kızın yanına yaklaşan şahıs ‘Evde çocuklarım aç. Hakkını helal et’ dedikten sonra kadının elindeki parayı kaptı. O esnada kadın elindeki telefonu düşürdü. Şahıs telefonu da aldıktan sonra olay yerinden kaçtı. Kapkaça uğrayan kadın ve kızının bağırmaları üzerine çevredeki esnaf ve kalabalık bri grup şahsın peşinden koştu. Sokak arasında gürültüler gelmeye başlayınca ben de arkadaşlarımla birlikte seslerin geldiği yere doğru yürüdüm.”

“KULAĞINDAN KAN GELİYORDU”


Olay yerine vardığında şahsın yakalandığı ve yerde tekmelendiğini gördüğünü söyleyen görgü tanığı, “Şahıs yerde sol kulağının üzerinde yatıyordu ve kafasının altında kan birikmişti. Kulağından kan geliyordu ve boşluğa bakıyordu. Kendisine atılan tekmelere tepki veremez duruma gelmişti. Kapkaça uğrayan kadın ve kızının tepkileri de kitleyi daha da öfkeli hale getirdi. Daha sonra polisler geldi ve ben olay yerinden ayrıldım. Bugün Maltepe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek gördüklerimi anlatacağım” dedi.

KÜÇÜK KIZIN BABASI OLAYI ANLATTI

MALTEPE ‘de çocuk kaçırmaya çalıştığı öne sürülen bir kişi çevredekiler tarafından linç edildi. Olayı anlatan engelli küçük kızın babası, Kenan B. “İş yerimde çalışırken dışarıda bir bağırma duydum. Adamın bir tanesi çocuğumun elinden tutmuş bağırıyordu,eşim de ‘Ne yapıyorsun çocuğa’ deyip o tarafa yönelince ben de o tarafa gittim. Çocuğu kaçırdığı nereden aklıma gelebilirdi? Eşim ‘Kenan çabuk çocuğu kaçırıyorlar’ diye bağırdı. ‘Ne yapıyorsun sen beyefendi, benim çocuğumu nereye götürüyorsun. Bu çocuk benim çocuğum’ dedim. ‘Senin çocuğun kaç yaşında’ dedim. Bütün esnaf adamın üstüne bir anda çullandılar.

Adamı araya aldılar, linç etmeye başladılar. Daha bana fırsat kalmadan baktım çok ağır darbeler almaya başladı. Belki çocuğumu kaçırmış olsaydı çocuğum hayatta olmayacaktı. Ya da neler olacaktı, Allah biliyor. Ona rağmen ben adamın aciz durumunu dayak yiyişine yüreğim el vermedi. Ve ben adamın üzerine atladım. ‘Vurmayın polis geliyor, polise teslim edelim’ dedim. Sonra adama ‘Sen benim çocuğumu nereye götürüyordun doğruyu söyle’ dedim. O da “Ağabey, ben çocuğu parka götürüp biraz eğlenecektim” dedi. Ben de, ‘Çocuğumla nasıl eğleniyorsun? Ne yapacaktın’ demeden darp etmeye devam ettiler” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.