Recep Tayyip Erdoğan Hollanda Saldırıları İle İlgili Konuştu

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, ULUSLARARASI İYİLİK ÖDÜLLERİ ETKİNLİĞİNDE KONUŞTU…

RTE Hollanda Açıklamaları
Hollanda Krizi

“NAZİZM DEDİĞİMDE RAHATSIZ OLMUŞLARDI”

İşte şu son birkaç gün yaşadıklarımız gördüklerimiz, tamamen İslamafobik bir travmanın ürünü. Batı gerçek yüzünü şu bir kaç gündür ortaya koydu. Olaylar başladığında bunların faşizan baskı olduğunu söyledim. Nazizm yeniden başladı dedim. Rahatsız oldu beyefendiler. Şimdi soruyorum dün gece bizim Aile Bakanımız Fatma Sayan kardeşime bir bayan kalkıp da kendi başkonsolosluk binasına maslahatgüzarı  ve diplomatik bir araçla gitmesini engelleyen bir zihniyet acaba nasıl anlatılır?

Şöyle mi anlaşılacak? “Biz davet etmedik! İstediğime müsaade ederim istediğime etmem” Bunlar bu kadar ileri gitmişlerdir. Konsolosumuz dışarıya çıkarmayacak kadar ileri gitmişlerdir. Sabaha kadar telefonda konuşuyoruz. Ve alınan cevaplar enteresan. “Çıkması lazım!”

Hollanda Rotterdam
Hollanda Rotterdam

“BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ”

Peki Hollanda? Çarşamba günü yapılacak bir seçime sen Türkiye ile ilişkilerini değişiyorsa bunun bedelini ödeyeceksin. Şimdi bundan sonraki süreç işleyecek. Bakalım bu uygulamayı yapanlar oradaki 250 bin Türk’e karşı nasıl bir sınav verecekler?

İsim vermeme gerek yok. Bir tane ırkçı var. Ne ırkçılığı bu devirde ya hu? Bu bölücülük nedir? Neredesin Avrupa Birliği? Ondan sonra Tayyip Erdoğan Avrupa Birliğine çaktığı zaman rahatsız oluyorlar.

TV programları yapıyorlar. Yalan yanlış bilgilerle HAYIR denmeli propagandası yapıyorlar. Sana ne ya? Şimdi bunları görünce diyorum ki demek ki evet diyenler istikamet üzeredir.

Orada her türlü edep dışı davranışları yapanlar bunun bedelini ödeyecek.

ATLARINI KÖPEKLERİNİ BENİM ORADAKİ VATANDAŞLARIMIN ÜZERİNE SÜRENLER…

Hollanda Polisi Türk Gurbetçilere Saldırı
Hollanda Polisi Türk Gurbetçilere Saldırı

Benim Hollanda’daki vatandaşlarımın üzerine atlarla yürüyen, köpekleri sürmek suretiyle hırslarını ortaya koyanlar bunun bedelini ödeyecek. Bunların içinde bir çoğu da Hollanda’nın vatandaşı. Çıkmış bir tanesi “Türkler burayı terk edecek” Terk falan etmeyecek. Bu daha da gelişecek ve genişleyecek. Onlar Hollanda’nın vatandaşı. Bunun bedelini ödeyecek, diplomasi nedir onu da öğrenecekler.

“SURİYE’DE ÖLEN ÇOCUKLARDAN KAN YERİNE PETROL AKSAYDI DÜNYA ANINDA MÜDAHALE EDERDİ. “

Gerek son 6 yıldır Suriye’de yaşananlar gerek 15 Temmuz ve sonrası şahit olduklarımız bizler için büyük ibret vesilesidir. Maskeleri düşüren, yarınlarımız açısından önemli dersler veren gelişmeler olduğunu düşünüyorum. Bakın Suriye’deki çatışmalar altıncı yılını doldurmuş olacak. 6 yıl içerisinde yaklaşık 1 milyon insan haince katledildi. 10 Milyon Suriyeli yerini yurdunu vatanını terk etmek zorunda kaldı. Camiler binlerce yıllık şehirler yıkıldı. Suriye bugün DEAŞ gibi PYD YPG gibi terör örgütlerinin ya da bunların zulmünü aratmayan mezhepçi milislerin alanına döndü. Devlet terörü uygulayan rejim tarafından mazlum bir halkın yok edilmesine dünya seyirci kaldı.

Halep’teki bir duvar yazısında “Suriye’de ölen çocuklardan kan yerine petrol aksaydı dünya anında müdahale ederdi” yazıyordu.

Evet petrol kandan daha değerli! Ne yazık ki milyarlarca dolar bütçesi olan uluslararası kuruluşlar tarafından sadece seyredildi. Burada yaşananlar Avrupa’nın nasırlaşmış kalbine dokunmadı.

TERÖRÜN ELİNDE BUNLARIN İMZASI VAR

Türkiye güçleniyor. Güçlendikçe de bunlar zelil hale geliyor. Bu bölgedeki tüm terör örgütlerinin silahları bu ülkelerden geliyor. Ellerinde bunların batının silahları var. Ve yalan söylüyorlar. Ve belgeli. Bütün bunlara rağmen şuanda Cerablus’tan tehdit yaşadığımız Suriye’ye ÖSO ile beraber girdik. Rai’ye, Dabık’a El Bab’a girdik. Buraları DEAŞ’tan temizledik. Şimdi sırada Münbiç var. Ve Rusya seyahatimde de sayın Putin İle de bu konuları enine boyuna görüştük. Ve bütün mesele Suriye’de Türkiye için tehdit oluşturacak unsurlardan Suriyeyi arındırmaktır temizlemektir. Ve asla Suriye’nin kuzeyinde bir terör örgütünün devlet kurmasına müsaade etmeyeceğiz. Bunun da bilinmesini istiyorum. Bunlar asla buralarda bir devlet kuramayacak. Ve Türkiye silahlı Kuvvetleriyle Polisiyle bir defa bizimle ortak hareket eden ÖSO ile burada böyle bir yapılanmaya asla müsaade etmeyeceğiz. Değerli kardeşlerim batılılar ne yaparsa yapsın geçmişlerindeki kanı zulmü ve utancı temizleyemeyecekler. Biz Suriye’de, Yemen’de, Irak’ta insanlığa karşı görevimizi yapmamızın gururuyla alnımız ak başımız dik gitmeye devam edeceğiz.

İnşallah 16 Nisan bir kez daha oyunun bozulduğu bir gün olacak. Milletimizin feraseti bir kez daha şer odaklarına galebe çalacaktır. 17 Nisan sabahı Türkiye inşallah çok daha aydınlık çok daha parlak bir güne ve geleceğe uyanacaktır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.