Sözde Profesör Kadir Mısıroğlu’ndan Atatürkle İlgili İğrenç Fıkra !!!

İğrenç Fıkrayı Uyduran Kadir Mısıroğlu İçin Hiçbir İşlem Başlatılmadı.

Atatürke hakaret ettiği için hakkında hiçbir işlem başlatılmayan ve düzenlediği sözde sohbet konferansların da Atatürk’e ve annesine hakaretler yağdıran eli sopalı hoca, şimdiye kadar hiç bir ceza almadı ve hakkında işlem başlatılmadı. Bu videoyu bir suç duyurusu olarak sizlerle paylaşıyorum lütfen paylaşalım bir tepki uyandırıp ceza almasını sağlayalım.

Peki Kimdir Kadir Mısıroğlu ?  

Kadir Mısırlıoğlu
Kadir Mısırlıoğlu

Kadir Mısıroğlu, 24 Ocak 1933 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Akçaabat’ta tamamlayan Kadir Mısıroğlu, liseyi Trabzon’da okudu.

1954 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne giren Kadir Mısıroğlu, öğrencilik süreci boyunca pek çok öğrenci yurdu açıp işletti. Kadir Mısıroğlu, hukuk okumasına rağmen üniversite yıllarında tarihe merak saldı ve bu alan üzerine yoğunlaştı ve bu alanda araştırmalar yaptı. Kadir Mısıroğlu, Lozan; Zafer mi, Hezimet mi?! adlı ilk eserini 1964 yılında yazdı ve aynı yıl Sebil Yayınevi’ni kurdu. 1970 Yılının ocak ayında Milli Türk Talebe Birliği’nde Harf Inkılabı ile alakalı verdiği bir konferansı dava mevzuu yapılarak hakkında Eskişehir Örfi İdare Mahkemesi’nce Kadir Mısıroğlu’na mahkumiyet kararı verildi. 1976 yılında İslami bir dergi olan Sebil Dergisi’ni çıkarmaya başladı.  Bu dergideki birtakım yazılarından dolayı Kadir Mısıroğlu’na kısa bir müddet sonra 163. maddeye istinaden sayısız dava açıldı. 1980 ihtilali ile Kadir Mısıroğlu’nun da vazifeli bulunduğu MSP Merkezi Umumi Heyeti hakkında tevkif kararı verilince, hakkında daha evvel açılmış olan davaların, MSP davasıyla birleşmesinden doğacak ağırlıktan dolayı bazı arkadaşlarının ısrarı ile Kadir Mısıroğlu yurt dışına gitmek zorunda kaldı. 1991 yılında ise Türkiye’ye geri dönüş yaptı. Kadir Mısıroğlu, yurt içi ve dışında pek çok konferans verdi. Kadir Mısıroğlu, kendi eserlerinde de belirttiği gibi bir İslam Şurası topladı. Kadir Mısıroğlu tarafından düzenlenen bu uluslararası kongreye, Nazım Kıbrısi, İsa Al, Musa Serdar Çelebi, Ali Batman, Cemaleddin Kaplan ve İslam aleminden pek çok kişi katıldı.

Kadir Mısıroğlu Macar İhtilali isimli kitabı üzerine Hür Macar Yazarlar Birliği’nin en büyük ödüllerinden olan Gümüş Madalya ile taltif edildi. Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın başkanlığını yaptığı Türkiye Milli Kültür Vakfı tarafından Osmanoğullarının Dramı isimli eserinden dolayı Kadir Mısıroğlu Juri Hususi Ödülüne layık görüldü.

0 thoughts on “Sözde Profesör Kadir Mısıroğlu’ndan Atatürkle İlgili İğrenç Fıkra !!!

 1. ALLAH BELANI VERSİN ŞEREFSİZ
  BEYNİ SULANMŞ PEZEVENK ULAN ŞEREFSİN SEN KİMSİN ATATÜRKE DİL UZATIYORSUN BENDE SENİN AİLENDEN ŞÜPHE EDİYORUM SEN KİMİN PİÇİSİN

 2. EVET MUSTAFA KEMAL DALGA GEÇMEK İSTEDİĞİNİZ O KİŞİ BEĞENEMEDİNİZMİ. SÜLALENİZİ YUNANININ, İNGİLİZİN, İTALYANLARIN ZALİMİNDEN VE NAMUSUNUZU KURTARAN O ZATTIR. SİZLER O ZATIN TIRANĞI DAHİ OLAMAZSINIZ. YAZIKKİ MUSTAFA KEMALİN ÖNDERLİĞİNDE KURULAN T.C.DEVLETİNİN OKULLARINDA OKUMUİSUN. HUKUKCU OLMUŞSUN BİR B.. A BENZEMEMİŞ ADAM OLAMAMIŞSIN. ANLAYANA DAVUL ZURNA AZ, ANLAMAYANA SİVRİ SİNEK SAZ OLURMUŞ.

 3. bu or..pu evladının her şeyini yazmışlarda trabzonlu rum ortadoks pontus cemiyetinin bir üyesi ve askeri olduğunu neden yazmıyorlar yazmayan or..pu çocuklarıda aynı yolun yolcusu

 4. ALLAH BELANI VERSİN ŞEREFSİZ
  BEYNİ SULANMŞ PEZEVENK
  AKP DÖNEMİNDEN BERİ SESİN HİÇ DURMUYOR
  ALLAH KESER İNŞALLAH SESİNİ
  NE FAYDAN VAR BU ÜLKEYE
  CUMHURİYETİN TÜM NİMETLERİNİ KULLANIYORSUN
  ADİ ŞEREFSİZ VATAN HAİNİ
  MİLLETİ ZEHİRLİYORSUN
  ONLARDA SENİ ADAM SANIP KOYUN GİBİ DİNLİYOR
  ALLAHIN YOBAZI YOBAZ.

 5. ALLAH BELANI VERSİN ŞEREFSİZ
  BEYNİ SULANMŞ PEZEVENK
  AKP DÖNEMİNDEN BERİ SESİN HİÇ DURMUYOR
  ALLAH KESER İNŞALLAH SENİNİ
  NE FAYDAN VAR BU LKEYE
  CUMHURİYETİN TÜM NİMETLERİNİ KULLANIYORSUN
  ADİ ŞEREFSİZ VATAN HAİNİ
  MİLLETİ ZEHİRLİYORSUN
  ONLADA ENİ ADAM SANIP OYUN GİBİ DİNLİYOR
  I ZEHİRLİYORSUN

 6. neye üzüldüm biliyor musunuz? Turgut özal bu adama ödül vermiş.. bu ülkenin niçin bu halde olduğunun sanırım en iyi bu ödül anlatıyor.

 7. Hay serefsiz, ahlaksiz… son 15 yildir senin ve senin gibilerin sesi gurul gurul cikmaya basladi. Atamiz olmasaydi ya Rum’un ya Ingiliz’in pici olarak dogmus olacaktin nankor.

 8. Uzulmeyin arkadaslar. Delidir ne yapsa yeridir. Deliye zeval olmaz. Yarin bigun geberince bok cukurunda yerini bulacak.

 9. Eksik tanıtılmış , ortak kurdukları hac firmasında masum insanları ve ortağını dolandırım kendine gayrümülkler alıp turt dışana kaçan adam müsvettesi de bu zattır….

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.