Suriyeli Hamile Kadın ve 10 Aylık Bebeği Vahşice Öldürüldü !

Kaynarca ilçesinde özel bir tavuk şirketinde çalışan Birol K. ve Cemal B. , isimli iki kişi işyerinde çalıştıkları Suriye uyruklu bir kişi ile henüz bilinmeyen bir nedenden tartıştı.Tartışma sonrasında dün akşam iki şahıs, Suriyeli işçinin eşini Merkez Mahallesi’nde bulunan evlerine gelerek zorla kaçırdı. İki şahıs, isminin Mefta Emani Arrahman olduğu öğrenilen kadına tecavüz ettikten sonra başına taş ile vurarak, yanındaki 10 aylık bebeğini de boğarak öldürdü.Suriye uyruklu kadını öldüren şahıslar, kadının cesedini Topçu Mahallesi Dağyeniköyü divanında bulunan ormanlık alana attı. Suriyeli kadının 9 aylık hamile olduğu ve eşinin kadını doğuma götüreceği öğrenildi. Zanlılar Jandarma ekiplerinin geniş çaplı araştırması sonrasında yakalanırken iki şahıs suçlarını itiraf etti. Yakalanan zanlıların sorgularının ardından savcılığa sevk edildiği öğrenildi.

Korkunç Detaylar ! 

Öldürülen Suriye’li göçmen kadın, 9 aylık hamileydi. Üstelik 10 aylık bebeği de yanındaydı. Evde eşinin işten dönmesini beklerken katil zanlıları eve girip 10 aylık bebeği boğarak öldürdüler, ardından Hamile kadının başına vurarak bayılttıktan sonra kadını ormanlık alana götürdüler. Orada tecavüze uğrayıp öldürülen 20 yaşında ki hamile kadın ve 10 aylık bebeği hakkında ki en korkunç detay ise onu öldüren katil zanlılarının aynı zamanda kadının karşı komşusu olduğunun anlaşılması oldu.

Ödürülen Suriyeli Kadın ve 10 AYLIK BEBEĞİ
Ödürülen Suriyeli Kadın ve 10 aylık bebeği

Aynı Apartmanda Oturuyorlardı 

Bu bilgi üzerine polis Suriyeli aile ile aynı apartmanda oturan 35 yaşındaki Birol K. ve arkadaşı 22 yaşındaki Cemal B.’yi gözaltına aldı. İki kişi polisteki ifadelerinde birkaç gün önce tartıştıkları mesai arkadaşları Halid Al-Rahmun’un fabrikada çalıştığı sırada evinin kapısını gece levye ile açarak eşi Emani Al Rahmun ve çocuğunu kaçırdıklarını, tecavüz edip öldürdüklerini itiraf ettiler. Bu itiraf sonrasında ormanlık alana giden jandarma 9 aylık hamile olan ve bugün doğum için hastaneye gideceği öğrenilen anne ve oğlunun cansız bedenlerini buldu. Faillerin mahkemeye sevk edildiğinin duyulması üzerine yüzlerce kişi adliye önüne gelerek ‘idam isteriz’ sloganlarıyla binaya girmek istedi. Bunun üzerine polis ekipleri de vatandaşa müdahale ederek havaya ateş açtı. Polis ve jandarma ekipleri vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.

suriyeli kadın cinayeti
Katil Zanlıları

Vahşetin Şoku Hala Geçmiş Değil 

İdam İsteyen Kalabalık – Kaynarca/Sakarya

İnsanı Yardım Vakfı (İHH) Kaynarca Şube Başkanı Ali Yoldaş vahşet kurbanı aileye bir yıldır yardım ettiklerini söyleyerek, “Baba Halid bir yıl önce Kaynarca’ya gelmişti. Kendisine oturma izni aldıktan sonra tavuk kesimhanesinde işe başlattık. Ramazan Bayramı’nda fitre ve zekat vermek istediğimizde kabul etmemişti” dedi.Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel ise ilçelerinde 300 yabancı uyruklu kişinin bulunduğunu, bunlardan 6 ailenin Suriye uyruklu olduğunu söyleyerek, “İlçemizin böyle bir olayla adının gündeme gelmesi bizi çok üzdü” diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Zeki Toçoğlu sosyal medya hesabı üzerinden kınama mesajında şöyle dedi:

“Kaynarca’da yaşanan vahşi katliamdan derin üzüntü duyuyorum. Bunu yapanlar hak ettikleri cezayı bulacaklardır. Şiddetin dini, milleti, ırkı mezhebi olmaz. Kim yaparsa yapsın, kime yaparsa yapsın zulüm zulümdür. Bize düşen mazlumun yanında durmaktır. Asırlardır sergilediğimiz duruşumuz budur. Bugün de mazlumun yanında zalimin karşısında yer alacağız. Kardeşliğimiz bakidir. Adaletimize, merhametimize, insanlığımıza güvenip bize sığınan kardeşlerimizle huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz. Şiddet ve nefret tohumlarının bu ülkede kök salmasına asla izin vermeyeceğiz. Asırlardır süren kardeşliğimiz kıyamete kadar devam edecektir.”

Cenazeler Suriye’ye Gidecek !

Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından, vahşet kurbanı Emani Al Rahmun ve oğlu Halaf Al Rahmun’un cenazeleri, İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Otopsi işlemlerinin ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne ait araçla Adapazarı’na getirilecek anne ve oğlunun cenazeleri yarın Adapazarı şehir merkezinde bulunan Orhan Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere memleketleri Suriye’nin İdlib kentine gönderilecek.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.