Tivibu Ne Zaman Açılacak ?

Tivibu Çöktü Mü ? Tivibu’ya Girilemiyor…

Türk Telekom’un hizmetlerinden olan Tivibu evde, mobilde ve masaüstü bilgisayarlar üzerinden kullanılabiliyor. En çok şikayet ise Tivibu Ev için yapıldı. Dün saat 22’de Tivibu yayını birden kesildi ve bir daha da gelmedi. Kullancılar cihazlarına reset atsa da düzelmeyen yayın hala yok.  Peki Tivibu’ya ne oldu, Tivibu hata kodu veriyor, neden yayın kesildi, ne zaman açılacak yazımızda…

Tivibu bir çok kullanıcısını bugün üzdü. Tivibu üzerinden televizyon izlemek isteyen kullanıcılar hata kodlarıyla karşılaştı. Daha önce cihazı açıp kapatmak gibi basit yöntemlerle çözülebile bu hata yaklaşık 2 saattir düzeltilemiyor. Tivibu kullanıcıları ise yayın kesildiği için 444 5 375 Türk Telekom hattını arasalar da normalde çok çabuk müşteri hizmetlerine bağlanabilinecek hatta ise kimseye ulaşılmıyor. Tivibu’da yayınlanan  Roma-Liverpool maçını’da kaçıran kullanıcılar Tivibu’nun çökmesi üzerine oldukça rahatsız oldular. İnternet üzerinden tivibu hakkında şikayet yazıları ve sosyal medyada hata kodu alındığına dair paylaşımlarda bulunan tivibu müşterileri oldu. Peki Tivibuya Ne Oldu ? Tivibu Yayını Neden Yok ? Tivibu Hakkında Türk Telekom Bir Açıklama Yapacak Mı ? Tivibu’ya Siber Saldırı Mı Oldu ?

Yurt Dışından Siber Saldırı Yapılmış Olabilir

Tivibu’dan konu hakkında herhangi bir açıklama gelmezken popüler sözlük siteleri arasında yer alan ekşi sözlükte yurtdışından “ddos” adı verilen ciddi saldırıların yapıldığı ve bu nedenle çöktüğüne dair iddialar var. Bu saldırıların yüzünden tivibu’nun çöktüğünü iddia eden kullanıcının yorumu ise şöyle ;

“bu akşam ttnet serverlarına yurtdışından çok ciddi ddos atakları yapıldı”

Tivibu Ne Zaman Açılacak ?

TTNET bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmış değil. İnternet üzerinde ise söylentilerden başka bir şey yok. Fakat sistem üzerinde ki hatanın kısa sürede giderileceği düşünülüyor. Eğer siber bir saldırı var ise bu süre uzayabilir. Tivibu kullanıcıları bu durumda televizyondan biraz uzak kalacaklar.

Sosyal Medya’da Tivibu’nun Çökmesi Gündem Oldu.

Türk Telekom Tivibu kullanıcıları ise sosyal medya hesapları üzerinden Tivibu’ya erişemediklerini dile getiren paylaşımlarda bulunuyor. Tivibu’dan konu ile ilgili açıklama bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.