Türk Telekom’un Basketbol Takımında Tekbir Getirerek Çocukları Taciz Ettiler…!

Türk Telekom’un Çocuk Basketbol Takımında Yaşları 11 ile 14 Arasında Değişen Çocukları Toplu Bir Şekilde Taciz Ettiler…!

Türk Telekom çocuk basketbol takımı oyuncularına taciz skandalı! 11-14 yaş arasındaki çocuklara yapılan toplu taciz videoya alındı. Skandala karışan isimler arasında takım koçu da var.Türk Telekom iletişim firmasının spor kulübünün çocuk basketbol takımında taciz skandalı yaşandı. Aydınlık’ın edindiği bilgiye göre, kulübün basketbol bölümünde ‘koç’ M. E. ve yardımcısı A.Ş.’nin de karıştığı skandal, bir otel odasında yaşandı. 11-14 yaş arasındaki erkek çocuklar, takım arkadaşlarının yanında, sırayla taciz edildi. O anlar, odada bulunanlar tarafından videoya kaydedildi.

Aydınlık Gazetesine ulaşan görüntülerde çocukların belden aşağısının çırılçıplak soyularak yatağa yüzüstü yatırıldığı görülüyor. Görüntülerde çocukların özel bölgelerine zorla krem sürülüyor ve sprey sıkılıyor.

TEKBİR GETİREREK ÇOCUKLARI TACİZ ETTİLER

Bazı çocuklar “Benim ne suçum var” diye kaçmaya çalışıyor, bazı çocuklar da “Çok acıyor” diye bağırıyor. Bu sırada da bazı kişilerin tekbir getirdikleri duyuluyor. Görüntülerde bazı çocukların erkeklik organlarına da tokat atıldığı görülüyor. Çocuklara karşı zor kullanıldığı net olarak görünüyor. Görüntüleri izlettiğimiz hukukçular özetle şöyle dedi: “Görüntüler çok net. Hiçbir tartışmaya yer vermeyecek şekilde ortada. Küçücük çocuklara cinsel istismar söz konusu. Bu ağır cezalık bir durum.”

“Benim ne suçum var”

Görüntülerde, bazı çocuklar “Benim ne suçum var” diye kaçmaya çalışıyor, bazı çocuklar da “Çok acıyor” diye bağırıyor. Bu sırada da bazı kişilerin tekbir getirdikleri duyuluyor. Görüntülerde bazı çocukların erkeklik organlarına da tokat atıldığı görülürken, çocuklara karşı zor kullanıldığı da net olarak fark ediliyor.

Konuyla ilgili olarak hukukçular şunları söyledi:

“Görüntüler çok net. Hiçbir tartışmaya yer vermeyecek şekilde ortada. Küçücük çocuklara cinsel istismar söz konusu. Bu ağır cezalık bir durum.”

 “Kulüple bağlantımız yok”

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Türk Telekom Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, taciz iddialarının yaşandığı kulüple hiçbir bağlarının bulunmadığına dikkat çekilerek şöyle denildi: “ Türk Telekom Spor Kulübü, birçok spor kulübü gibi özel spor okullarına belirli dönemsel anlaşmalar kapsamında isim hakkını kullandırmaktadır. 7 Ağustos 2018 tarihinde bazı yayın organlarında yayınlanan haberlere konu olan basketbol okulu da bu kapsamda Türk Telekom Spor Kulübü’nün isim hakkını kullanan ve kulüpten tamamen bağımsız ve özel bir işletmedir. Haberlere konu olan, asla kabul etmeyeceğimiz menfur olay üzerine söz konusu özel spor okulunun isim hakkı kullanımına ilişkin sözleşmesi, tarafımızdan derhal feshedilmiş ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Türk Telekom Spor Kulübü olarak sorumluların tespit edilmesi ve cezalandırılması için ayrıca bir soruşturma başlattığımızı, konuyla ilgili tüm süreçlerin yakından ve tavizsiz takipçisi olacağımızı ve bu süreçte mağdurların yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

 “Krem sürme şakasıydı”

Taciz olayının yaşandığı basketbol okullarının sorumlusu Gencer Baytimur ise olayın taciz değil, şakadan ibaret olduğunu, antrenörle yollarının ayrıldığını açıkladı. Baytimur’un açıklaması şöyle: “Medyada yer alan taciz iddiası ile ilgili olarak, adli makamlarca herhangi bir soruşturma veya kovuşturma yapılmaksızın, basketbol okullarını, üst kulübü ve şirketini yıpratmaya ve karalamaya yönelik yapılan haberleri kabul etmiyor ve bu karalamaya yönelik iddialarla ilgili her türlü yasal hakkımızı saklı tutuyoruz. Söz konusu olan olayla ilgili yapılan araştırma neticesinde, olayın Şubat tatilinde basketbol takımının kamp yaptığı otelde gerçekleştiği tespit edilmiştir. Olayın gerçekleştiği tarihten itibaren, bugüne kadar, spor okuluna; ne oyunculardan ne de velilerden hiç bir şikayet gelmemiştir.

 “Taciz kastıyla yapılmadı”

Her ne kadar gerçekleştirilmiş eylem basketbol oynayan, hatta takım sporlarıyla uğraşan herkesin çok iyi bildiği üzere “B….. -bir krem markası- sürme” olarak adlandırılan bir şaka olup, bu kasıtla yapılmıştır. Kesinlikle taciz kastıyla yapılmamış olsa da tarafımızca, bu davranış kabul edilemez olup, eylemi gerçekleştiren antrenör ile yollarımız ayrılmıştır. Spor okullarının ismini karalayan, kulübün sporcularını rencide eden olayla ilgili adli makamlarca yapılmış soruşturma ve kovuşturma olmaksızın basında yer alan haberlerle ilgili yasal haklarımızı saklı tutarak söz konusu olay tarafımızca takip edilecektir.”

TÜRK TELEKOM’DAN AÇIKLAMA

Türk Telekom, yaşanan taciz skandalıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Açıklamada, söz konusu basketbol takımının Türk Telekom ismini kullanan, özel bir işletme olduğu vurgulanırken, olay sonrasında, Türk Telekom isim hakkının kullanımına ilişkin, basketbol kulübüyle sözleşmenin feshedildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulduğu da ifade edildi.

Türk Telekom’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“Türk Telekom Spor Kulübü, birçok spor kulübü gibi özel spor okullarına belirli dönemsel anlaşmalar kapsamında isim hakkını kullandırmaktadır. 7 Ağustos 2018 tarihinde bazı yayın organlarında yayınlanan haberlere konu olan basketbol okulu da bu kapsamda Türk Telekom Spor Kulübü’nün isim hakkını kullanan ve Türk Telekom Spor Kulübü’nden tamamen bağımsız ve özel bir işletmedir.

Türk Telekom Spor Kulübü olarak haberlere konu olan, asla kabul etmeyeceğimiz menfur olay üzerine söz konusu özel spor okulunun isim hakkı kullanımına ilişkin sözleşmesi, tarafımızdan derhal feshedilmiş ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

Türk Telekom Spor Kulübü olarak sorumluların tespit edilmesi ve cezalandırılması için ayrıca bir soruşturma başlattığımızı, konuyla ilgili tüm süreçlerin yakından ve tavizsiz takipçisi olacağımızı ve bu süreçte mağdurların yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü”

Kaynak: Aydınlık, Hürriyet, Türk Telekom, Sözcü

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.