Türkiye’de Gurbetçi Türkler!

Vatan toprağı diye sarıldığımız, her gün şehitler verdiğimiz; dedelerimizin, ninelerimizin bize bir gelecek bırakmak için savaştığı bu topraklarda artık gurbetçiyiz. Türk olmanın çok zor olduğu, eğitimli insanların yurt dışına gitmek zorunda kaldığı Türkiye’de Türkler dışında herkese bir yer var.

Yabancılara Toprak Satışı

Birçok ülkede yasak olan yabancıya toprak satışı ülkemizde serbest. Hatta öyle ki Türk vatandaşı olarak toprak almanız daha zor. Şöyle ki, yabancı sermayeyi ve yatırımı teşvik etmek için çıkarılan kanunlarla sınırsız ayrıcalık tanınan şirketler ve ülkeler var. 2002 – 2007 yılları arasında ülkemizde yabancılara satılan toprak miktarı 25,000,000 m2. Peki bu kadar toprağı kimler alıyor? Tabi ki Avrupalı devletler… Aşağıdaki görsellerde Almanlar, Fransızlar ve daha kimlerin, hangi bölgede, ne kadar toprak sahibi oldukları TBMM tarafından verilen bir soru önergesinde beyan edilmiş.

Yabancılara Toprak Satışı
Yabancılara Toprak Satışı

Yabancılara Toprak Satışı
Yabancılara Toprak Satışı

Diğer ülkelerde ise İsrail, İngiltere gibi ülkeler kendi vatandaşına bile toprak satmazken; Rusya, Hırvatistan ve Ukrayna gibi ülkelerde kesinlikle yasaktır. Ülke topraklarının sadece bu ulusun bireylerine ait olması gerekirken maalesef durum böyle değil. Karşılıklık ilkesine gelince örneğin bir ingiliz Türkiye’den toprak alabiliyorsa bir Türk’ün de İngiltereden toprak alması gerekir fakat bu durum fiilen uygulanmamaktadır. Bu konu üzerine Maliyeci Aykut Erdoğdu şu sözleri söylemiştir:

Milli servetimizin yarısı yabancıların eline geçti.

Bizler bu ülkenin çok çalışan, az kazanan

mülksüz ve borçlu kölelerine dönüştük.

Sonuç olarak Filistin topraklarını satın alarak yerleşen İsrailliler gibi bizimde böyle bir duruma düşmeyeceğimizi kimse garanti edemez.

Suriyeli, Libyalı, Nijeryalı Göçmen Sorunları

Saatte Bin Lira Kazanan Suriyeliler
Saatte Bin Lira Kazanan Suriyeliler
Suriyeli Dilenciler
Suriyeli Dilenciler

Ülkemizde yaklaşık olarak 3,500,000 Suriyeli ikamet etmekte ve bu insanların vatandaşlık edinmeleri gündemde. Sadece Suriyeliler değil, birçok ülkeden de kontrolsüz geçişler ve geçici vizelerle çok sayıda insan elini kolunu sallayarak Türkiye’ye girebilmektedir. Libya, Nijerja ve Irak ülkelerinden geçici vize ile çok rahatlıkla Türkiye’ye kimliksiz olarakta geçişler mevcut. Suriyelilerden kimlik belgesi talep edilmemesi, sınırlarımızın korumasız ve kontrolsüz olması geçtiğimiz son 10 ay içinde yaşanan terör olaylarının da arkasında yatan büyük bir nedendir. Tek sorun bu da değil. Yabancılar ülkemizdeki suç oranını büyük oranda yükseltmekte ve 10 milyar  dolar gibi büyük bir miktarı bu ülkenin vergi veren insanlarının sırtına yüklemektedir. Bugün ücretsiz sağlık hizmeti alamayan, ülkenin batısında bile elektiriksiz yaşayan, sigortasız çalışan, iş güvenliği olmayan, emek sömürüsüne maruz kalan ve 4 milyonu aşkın işsizi ile Türkiye, kendi vatandaşını mağdur etmektedir. Dünya genelinde gelir eşitsizliğinde üst sıralarda yer alan Türkiye, her geçen gün büyüyen sorunlarla baş etmekte zorlanmaktadır. İnsan hakları ihlalinde 3. sırada yer alan ülkemiz aynı zamanda adalete inancı en düşük olan ülkeler arasında da yer alıyor. Makam araçlarına harcanan paraları çerez parası olarak gören Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, 1,300 lira asgari ücreti de bu ülkenin vatandaşlarına fazla görmektedir. Bu 1,300 lira olan asgari ücret miktarını da sigorta kapsamında 100 lirasını hali hazırda zorunlu tutarak geri almışlardır. Çerez parası olarak ifade edilen trilyonlar 2-3 yıllığına araç fiyatına kiralanmakta olup hiçbiri de devletin malı değildir. Kötü olan ne varsa birinci sırada olan ülkemiz ne yazık ki bu konuda da birinci sırada. Suriyelilerin 600 Lira maaş aldığı ülkemizde düşük gelirli yoksul aileler 300 TL gibi komik bir rakamla çocuk parası almaktadır. Askerlik görevim sırasında aylık 20 lira maaş alırken şimdi vatandaşlık verilecek olan Suriyeliler bu görevi de yerine getirirler mi ? Yoksa buradan da kaçarlar mı ? Bu ülkede Türk olmak cidden çok zor.

PKK Açılımı !

Kürt Açılımı, Demokratik Açılım gibi isimlerle anılsa da yaklaşık 10 yıl boyunca Pkk açılımı en çok teröristlere yaradı. Dağdan indirilen teröristler şehirlerde örgütlenerek hendekler kazdı, askere ve polise kurşun sıktı. Ayrıca Güneydoğu’da Işid ve Ypg gibi terör örgütlerinin güçlenmesine imkan verdi. Her gün birer ton yakalanan patlayıcılar ve imha edilenler bir yana, bu patlayıcıların markette satılmadığı da ortada. Ülkemize nasıl girdiği bilinmeyen bu patlayıcıların hesabını ise kimse vermiyor. Bu resimleri su anda unutmuş olan iktidar son 10 ayda verdiğimiz 1500 şehidin hesabını da hâlâ vermiş değil.

Dağdan İnen Teröristler
Dağdan İnen Teröristler – 2010
Pkk'lı Teröristler
Pkk’lı Teröristler

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.