Ülkemiz Neden Kan Gölüne Döndü !

İstanbul Maltepe’de Patlama, 4 Yaralı 

İstanbul Maltepe’de saat gece 00:30 sıralarında D-100 karayolu üzerinde büyük bir patlama sesi duyuldu. Panik yaratan patlamanın ardından olay yerinde incelemeler yapan polis ekipleri, Ankara bağlantı yolunu kısa süreliğine trafiğe kapattı. Patlayan bombanın ses bombası olduğu ve olayda 4 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikesi bulunmazken, olay yerinde bomba imha uzmanlarının incelemeleri sürüyor.İstanbul Bombalı Saldırı

 Türkiye’nin Önündeki En Büyük Sorunu ! “Terör”

Doğu illerinde yaklaşık 40 yıldan beri devam eden terör sorunu, tüm ülkemizin gelişimine büyük bir darbe vurdu ve vurmaya devam ediyor. 90’lı yılların başlarında doruğa tırmanan terör olayları, 2000’li yıllara gelindiğinde duraklasa da 2003 yılından  itibaren her geçen yıl katlanarak artmaya başladı. Günümüzde ise nerede olursanız olun can güvenliğiniz yok.

Terör Örgütleri
Terör Örgütleri

Hangi Terör Örğütü ?

Bir şehit haberi geldiğinde veya bir terör olayı yaşandığında sokaklarda ve cenazelerde atılan “Kahrolsun Pkk” sloganlarına aşinaydık. Şimdi ise hangi sloganı atacağımızı şaşırdık. Hangi terör örgütünün saldırdığı bile günlerce tartışılır oldu. Ülkemizin yatırımcıların korkulu rüyası olması, krizler ve belirsizlikler; Turizmden, sanayiye kadar ülkenin her vatandaşını ve kurumunu derinden etkiliyor. Buradan terörü lanetliyoruz. Başka alçak saldırıların ve kötü olayların gerçekleşmemesini temenni ediyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.