Mağazada Beğenerek Aldığınız Kıyafetin Evde Güzel Durmamasının Nedenleri

Herkesin başına gelmiştir, mağazada çok beğenerek, size çok yakıştığını düşünerek aldığınız bir kıyafet eve geldiğinizde hiç de o kadar güzel gelmez. Bunun sebebi gözlerinizde ya da vücudunuzda değil. Rus blogger İnna bunun nedenini ortaya çıkarmak için 11 farklı mağazanın deneme kabinine girerek aynı kıyafetle poz vermiş ve bakın ortaya ne çıkmış.

Bu İnna, üzerindeki bu kıyafetle 11 farklı mağazanın deneme kabininde fotoğraf çekmeye karar vermiş.

İlk olarak evde, hepimizin evinde bulunan sıradan bir aynanın önünde, sıradan bir ışıklandırma altında kendi fotoğrafını çekmiş. Ardından aralarında Zara, Mango, H&M, Bershka, vb. diğer mağazaların bulunduğu mağazalara gitmiş. Sonuçta ortaya çıkan fotoğraflar sizzi çok şaşırtacak cinsten

1. Promod

Promod kabinindeki kırmızı perde kendinizi Süperman gibi hissetmenizi sağlıyor diyor İnna. Kıyafetler vücuda daha iyi oturuyor gibi görünüyor ve üstünüze olup olmadığını hemen anlıyorsunuz.

2. H & M

H&M kabinlerindeyse çok fazla ışık var ve kabin çok geniş. Ayrıca aynasında kendinizi beğenmeme ihtimaliniz yok.

3. Sela

Sela mağazasının kabininde ise ışıklandırma çok iyi, ayna çok net ve genç gösteriyor.

4. Mango

Mango kabinindeyse yüzünüz bariz daha ince görünüyor, ayrıca hiç leke yok gibi pürüzsüz. Omuzlardan vuran ışık vücudunuzu da daha ince gösteriyor.

5. New Yorker

New Yorker mağazasının kabini ise saykodelik sarı bir ortam yaratıyor İnna’nın deyişine göre. Bu kabinde 5 dakikadan daha uzun süre durmanın imkanı yok.

6. Ostin

Ostin ise daha karanlık bir ortam tercih etmiş. Siyah renk perde siyah kıyafetlerin denenmesinde büyük sıkıntı.

7. Maxx

Her ne kadar Maxx’ın deneme kabinleri çok dar olsa da aynadaki görüntünüz son derece çekici. Klostrofobik hissetmek için birebir diyor İnna.

8. Zara

Zara kabinleri aynalar sayesinde bir derinlik hissi oluşturuyor. Sanki arkamdan birisi beni izliyormuş gibi hissettim diyor İnna. Işıklandırmanın direk yüzade oluşturduğu gölgeler ise hoş değil.

9. Stradivarius

Stradivarius kabininde vücudunuz neyse o şekilde görünüyor. Ancak çok daha beyaz, pürüzsüz ve soluk göründüğünüzü de ekleyelim.

10. Bershka

Bershka ise ışıklandırmasında pembe tonlara yer vermiş, bunun sizin üzerinizde etkisi nedir bilemem ama bebek domuz gibi görünüyorsunuz diye ekliyor İnna.

11. Reserved

Reserved ise diğerlerinin aksine vücudunuzu olduğundan iri gösteriyor. Bunun can sıkıcı olduğunu belirten İnna kabinin kapısının da tam kapanmamasından yakınmış.

 

 

Kaynak: Listelist

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.