Dean Koontz ~ The Silent Corner Kitabı (Ivy Elgin Üçlemesi 1. Kitap)

Dean Koontz Kitapları
Dean Koontz ~ The Silent Corner Kitabı (Ivy Elgin Üçlemesi 1. Kitap)

Dean Koontz tarafından Ivy Elgin Üçlemesinin birinci kitabı olarak yazılan The Silent Corner’ın (Sessiz Köşe) satışı Amazon’da 29 Haziran 2017 tarihinden itibaren mümkün olacak. Kindle versiyonu 13.99£ olan kitabın ciltli verisyonunu tercih edenler de 18.10£ gibi bir rakamı gözden çıkartacaklar. Bunlar elbette ön sipariş fiyatları. Satışa çıkan tek yer Amazon da değil. Örneğin,kitap  Random House Books’da internet üzerinden 6 Haziran 2017 tarihinde okurların beğenisine sunulacak.  Kısacası AMAZON, B&N, BAM, INDIEBOUND, POWELL’S, TARGET, WALMART VE HUDSON kitabın satışa çıktığı yerlerden birkaçı. Yeni bir gerilim serisi, usta bir yazarın elinden çıkarsa okumamak olmaz. Yazar için roman karakteri o kadar hayat bulmuş ki sanki onunla bir yerlerde tanışmış hissine kapıldığını söylüyor Koontz. Kitap ekspres tren hızıyla ilerlemiş ve Koontz yazarken neler olacağını önceden görmeden, kitapta olayları keşfederek ve bundan oldukça keyif alarak yazmış.

Kitabın Konusu

Kitabın baş karakteri Jane Hawk FBI’dan ayrılıp kaçak ajan olarak yaşamaya başlar. En azından FBI’ın gözünden durum böyledir. 27 yaşındadır. Oldukça güçlü, inanılmaz zeki ve şaşırtıcı bir şekilde şefkatli bir karakteri vardır. Hikâyede herhangi bir doğaüstü durum bulunmasa da yazarın Michael Crichton geleneği dediği bilimsel bir önermeden söz edilebilir. Geleceğe ait olmayan ama şimdilik korkunç bir potansiyelin erken bir formu gibi… Bu önermenin, korkutucu ve heyecan verici bir hikâyenin ortaya çıkmasında yardımcı olacağına hiç şüphe yok ama yazar bile BU DERECE korkutucu ve heyecan verici olabileceğini tahmin etmemiş. Jane ülkeden çok aranan kaçak hâline gelir. Uçak, tren veya otobüslerden uzak durmak zorunda kalıyor çünkü yüz tanıma sistemiyle kameralardan kolaylıkla bulunabilme ihtimali var. GPS’i olan hiçbir aracı da kullanamaıyor, dizüstü bilgisayarlar onun için uzak bir ihtimal ve hatta akıllı telefona bile hiç bulaşmıyor. Şimdiye kadar kimsenin olmadığı kadar gözlerden uzak durmak ama yine de interneti özgürce kullanmak ve seyahat etmek zorunda çünkü insanlardan da bilgi almalı. Hayatta kalabilmek için gereken her şeye katlanması gerekiyor.

Serinin Diğer Kitapları

Kitabın sonundaki Jane’den o kadar çok keyif almış ki Koontz, ikinci kitabını bitirmiş bile. Kitabın İsmi de belli: The Whispering Room (Fısıldayan Oda). Bu kitaptan ilk kitabından aldığından bile daha fazla zevk almış. İkinci kitapta Jane’in yüzleşmesi gereken şeyler çok daha korkutucu, kısacası dehşetin bile ötesinde görünüyor. O kadar ki yazar kitabın son yarısında nefes almada bile güçlük çekmiş, köpeği Elsa karnını ona okşatmak yoluyla yazarın sakinleşmesine yardımcı olmuş. Yazarın plânına göre birinci kitap Haziran 2017’de çıkmadan önce üçüncü kitabı da bitirmiş olacak ve kendisini yeniden gençleşmiş, tazelenmiş hissedecek. Birde yazara asıl keyif veren, onun enerjisini yenileyen  sadık okurların bitmek tükenmek bilmeyen destekleri ve gelen e-postalar. Bütün e-postalara göz attığını ancak hepsini tamamen okuyamadığını belirtiyor ki bence bu durum anlayışla karşılanabilir.

Kaynak

http://www.deankoontz.com/news

Random House Books

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.