Sevgi Bağınız Asla Eksilmesin

Gwen Cooper ~ Sevgi Bağı (Sıradışı bir kedi hikâyesi)

Terk edilmiş, iki haftalık yavru bir kedinin geçirdiği şiddetli bir enfeksiyon sonucu veterinere götürüldüğünde artık çok geçti. Uzun ve acılı bir tedavi sürecinin sonunda gözlerini kaybetti.Gözleri ameliyatla alındı. Sahipleri onu veterinere bırakıp gittikler çünkü bakamayacaklarına dair bir sürü gerekçeleri vardı. Evde köpek olması, maddi durumlarının iyi olmaması, çalışmaları gibi maddelerle dolu bir liste sıralamışlardı. Kediler doğduktan sonra ilk on-on üç gün hiçbir şey göremediklerinden yavrunun, görme duygusunun eksikliğini çekmeden büyüyebilirdi. Ne yazık ki bu kapkara, son derece aç, kör ve aşırı oyuncu kediciği haftalarca kimse sahiplenmek istemedi. Bir gün iki kedisini de veterinere kontrole getiren bir kadın kediyi görmek istedi. Görür görmez kediyle aralarında derin bir bağ oluştu. Buna sevgi bağı denmez de ne denir bilmiyorum.

“O bana her zaman, bir veteriner, sevgi dolu bir sahip ve savaşmaktan yılmayan bir hasta ortaklığının üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey olmadığı gerçeğini hatırlatacaktır. Homeros’un hikâyesi, hepimizin feyiz alması gereken bir hikâyedir.” ~ Patricia Khuly, Veteriner Hekim, MBA, Miami, Florida

Homeros adındaki en az sahibi kadar cesur kedinin hikâyesi, hepimizin içinde sevgisiz kalmış bir yanımıza dokunduğu için hem hüzünlü he m de mutluluk verici. Ne derler bilirsiniz, sevgiden başka verecek bir şeyi olmayan bir canlıdan sevgi neden esirgenir ki? Kör bir kedinin minicik vücudundan yayılan bu sevginin herkes için bambaşka anlamlar taşıyacağından kuşkum yok.

Sevgi Bağı Ön Kapak
Sevgi Bağı Arka Kapak

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.